Yeni yapılan yol kazalara sebep oluyor

Yeni yapılan yol kontrolsüz kavşakla daraldığı için kazalara sebep oluyor. Anka Gross isimli marketin bölgeye açılmasından sonra bu alana yapılan geniş siyah bir asfalt sürücülerin hızla gelip kafa kafa çarpışmasına sebep oluyor. Kontrolsüz kavşakta yol hakkı karmaşası yaşanıyor. Kimin geçeceğini kestiremeyen araç sürücüleri hızla gelip kavşakta kaza yapıyor. Yetkililerin bu alana kasis yapması için vatandaşlardan talep var. Zira bu alanda sık sık kaza olması mahalle halkınında tepkisine yol açtı. Özel ABC lisesinin yer alması, bu yolun çocukların güvenliğini de tehlikeye atmasına sebep oluyor. Okul çıkışı bu yolu servisler kullanıyor. Yürüyerek evlerine giden öğrenciler de mevcut. Yola ne bir kaldırım yapılmış nede ışıklı sinyalizasyon. Kasis ihtiyacı var fakat taleplere cevap verilmiş değil. Yol genişletilip sıcak asfalt atılıp öylece bırakılmış durumda. Bu alana gereken ihtiyaçlar; araçların yavaşlaması için kasis ve çocukların yürüyebilmesi için kaldırım. Işıklı sinyalizasyon çok gerekli olmasa da yapılabilir. Yol da aşırı yoğunluk yok fakat kazalar sık oluyor.

En son bölgede meydana gelen olayda bir özel minibüs ile kamyonet ağır hasarlı kaza yaptı. Kazalar 302. sokak ve 2. caddenin birleşim noktasında meydana geliyor. 302. sokak yeni yapılan ve 4 şeritten oluşan bir yol. 2 geliş 2 gidiş olarak tasarlanmış yol yaklaşık 50-100 metre uzunluğunda fakat gerekenden fazla geniş. Bu genişlikte iyi bir asfaltta araçlar kısa sürede hızlanıyor. Diğer taraftan gelen 2. cadde oldukça uzun ve ABC lisesi önüne kadar gidiyor. Caddeden gelen araçlar sokaktan gelen aracın durmasını bekliyor. Ancak 302. sokak çok geniş olduğu için oradan gelen araçta yol hakkının kendisinde olduğunu ve dar yoldan araç çıkmayacağını düşünüyor. Hızla gelen iki araç birbirlerini görmüyor. Bölgede hız kesici kasis olsa zorunlu olarak yavaşlayan araçlar birbirlerini fark edeceklerdir.

Yeni yapılan yol 302. sokakta meydana gelen kaza fotoğrafları:
Yeni yapılan yol
Yeni yapılan yol da meydana gelen kazadaki kamyonet ağır hasar aldı.
Yeni yapılan yol
Kazada yandan darbe alan minibüsün lastiği koptu. Kapı tarafından ağır hasar aldı.
Yeni yapılan yol
Kazanın şiddetiyle arka far bile düştü.

Mahalle sakinleri bu tip kazalardan ayda bir kaç defa meydana geldiğini belirtiyorlar. Bazen bir gürültü duyup balkona çıktıklarını ve yardım etmek için sokağa yöneldiklerini belirtiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir