Yeni özel halk otobüsleri hizmete giriyor

Yeni özel halk otobüsleri Pazartesi günü eskilerinin yerine Eryaman’da hizmete girecek. Uzun süredir hizmet veren kısa ve beyaz renkli otobüslerin yerine uzun ve mavi renkli yeni otobüsler hizmet verecek. Eryaman son durak metromall karşısında bulunan alana park edilen yeni otobüslerin hazırlıkları başladı. Bölgeye toplanan otobüs şoförlerine, yetkililer tarafından yeni otobüsler hakkında bilgi verildi. Tüm aksaklıklara karşı önlemler alındı. Şoförlerin otobüslerle ilgili eğitimleri verildi. Otobüslerin ışıklı tabelaları ayarlandı fakat bir sorun olabilir düşüncesiyle otobüslere beyaz mekanik tabelalarda dağıtıldı.

Yeni özel halk otobüsü 541 numaralı hat
Yeni özel halk otobüsü 541 numaralı hat

Ankara genelinde çalışmaların tamamlanmasıyla uzun süredir şikayet alan eski ve konforsuz otobüslerin yerine yeni ve daha çok kapasiteli otobüsler geldi. 28 Ocak Pazartesi günü Ankara genelinde değişimi gerçekleşecek otobüsler halkımıza hayırlı olsun. Yeni otobüslerde tüm sistem aynı şekilde devam edecek yolcular aktarma sistemini kullanabilecek. Ankarakart ve temassız kredi kartı kullanımı aynen devam edecek. Otobüs saatlerinde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Otobüs donanımında engelli rampası ve kapı uyarı sistemi bulunuyor. Otobüslerin hizmete başlama tarihi olarak stadın açılışının seçilmesi yerinde bir karar. Çünkü Pazartesi günü Ankaragücü maçı için Eryaman bölgesine Ankara ilimizin bir çok noktasından halkımız stada gelecek.

Yeni özel halk otobüsleri stad açılışına yetişti.

Maç günü hizmete başlayacak mavi özel halk otobüsleri ulaşım yükünü büyük oranda karşılayacak. Saat 20’de başlayacak Alanyaspor maçına 20 bin taraftar gelmesi bekleniyor. Bölgeye otobüsle ulaşım için Eryaman son durakta inip giriş kapısına yönelebilirsiniz. Stadın ilk maçı olması sebebiyle giriş ve çıkışlar tek bir kapıdan yapılacak. Stad kapı açılış saati 16 olarak belirlendi. Yetkililer bölgeye erken gitmenizi aksi taktirde tek giriş kapısının açık olması sebebiyle girişte problem yaşanabileceğini belirtiyor. Stadyum için güvenlik planları ve sertifikaları alındı. Polis stad çevresindeki ara yolları kapatarak ana yolları ulaşıma açık bıraktı. Maç günü özel halk otobüsleri dışında Ego ve metro ile de bölgeye ulaşım sağlanacak. Metro ile gelecek yolcular devlet mahallesi metro durağında inecekler. Stad çevresine pasolig bile gişeleri ve otomatları yerleştirildi. Maç günü diğer stadlarda yapılan tüm uygulamalar Eryaman’da geçerli olacak. Yeni hizmete girecek olan özel halk otobüslerinin saat bilgileri için ego mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir