Yağışlı günlerde kaza eksik olmuyor

Yağışlı günlerde Eryaman semtinin bir kaç bölgesinde istisnasız o gün içerisinde maddi hasarlı kazalar meydana geliyor. Özellikle Göksu parkından gelip selçuklu caddesini 66. sokak noktasına bağlayan küçük göbekte kasis olması sebebiyle yavaşlayan araçlara arkadan gelen diğer araçlar çarpıyor. Yer çok kaygan oluyor yağışlı günlerde bu noktada. Özellikle biraz eğimli bir yol olması da kazalara sebep veriyor. Kasis uyarı levhasının ışıklı ve yolun daha öncesine koyulması ile bu kazaların bir miktar önüne geçilebilir. Ayrıca bu noktaya gelmeden daha öncesine de bir hız kesici kasis konulursa araçların bu alana gelene kadar hızlanması engellenebilir. Fakat en önemli tedbir ise sürücülerin daha dikkatli olmasıdır. Sürücü dikkat etmezse yolda alınan tüm önlemler anlamsız olacaktır. Bu yüzden selçuklular caddesinden gelen sürücülerin göksu park konutları önündeki kasise gelmeden hızlarını düşürmeleri ve ani fren yapmamaları yönünde uyarmak istiyoruz. Aksi bir durumda hızlı gelen sürücüler kasiste yavaşlayan araçları geç fark ediyor ve duramıyorlar.

Yağışlı günlerde en çok kaza olan nokta

Yagışlı günlerde kaza
Yagışlı günlerde kaza yapılan bu nokta için yer çizgileri ve kasis uyarı levhası konulmuş. Fakat sürücülerinde bu noktada dikkatli olması gerekiyor.
Göksu park konutları önü
Kasisten sonra önemli bir yol ayrımının olması da kazalarda etken rol oynuyor. Buradan dönmek isteyen sürücüler kontrolsüz dönüş yapıyor. Zaten göbeğin küçük olması iki aracın aynı anda dönüş yapmasına engel olmakta. Birde karşı yoldan ve göksu park konutlarından çıkan araçlar mevcut.
Eryaman trafik kazası
Yeni yapılan kasis üzerindeki beyaz çizgide görünürlüğü arttırmış. Yetkililerde burada olan kazalara duyarlı bir şekilde çalışma yürütmüşler. Çünkü bir çok vatandaşımız bizlere de bu noktada kaza yaptıklarını ve bir uyarı haberi yapmamızı söylüyorlar.

Işık ihlalleri ve ters şerit kullanımı arttı. Eryaman’da trafikte saygı kalmadı.

Eryamanlıların en büyük hatası trafik ışıklarına büyük bir çoğunluk riayet etmiyor. Kırmızıda geçen çok sayıda araç var. Ayrıca hız sınırlarının 50 civarında olduğu semtimizde 80-90 ve 110 km hızlarda giden araçlar mevcut. Özellikle okuldan çocuklarını almayan giden veliler okul önlerinde çift şerit park ve ışık ihlalleri yapıyorlar. Ters şeritten giden veliler okul önlerinde kendi çocukları da dahil bir çok çocuğun hayatını tehlikeye atıyorlar. Ters şeritten gitmek size çok büyük bir avantaj sağlamıyor sayın sürücüler lütfen göbeklerden dönüp sizin için ayrılan yollardan gidin. Kırmızı ışıkta geçen bir sürücüye ışık kırmızı yanıyor neden geçiyorsun diye sorduğumuzda ya acelem var diyor yada yürü git işine diyor. Eryaman semtimizde trafikte saygı kalmadı malesef. Bu yüzden trafik polislerimizin mutlaka ışık ihlali ve ters şerit kullanan sürücülere bir çözüm bulması gerekiyor. Işık ihlali için mutlaka kamera sistemi şart. Eryaman radar kontrollerinin yapılması ve hız tespiti gerekiyor. Gerekirse her gün trafik cezası yazılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir