Trenler ilk gün Eryamana gecikmeli geldi

Trenler ilk gün istasyona sabah seferlerinde 1 saat ile 1 buçuk saat ilerleyen seferlerde ise 20-25 dk gecikmeli geldi. Eryaman YHT garı bu gün yani 15 martta kullanıma açıldı. Fakat yol çalışmalarının ve bakım işlemlerinin devam etmesi üzerine raylar hazırlıksız yakalandı. Bunun üzerine sabah saatlerinde gecikmeli gelen trenler vatandaşların tepkisine yol açtı. Dönüş seferinde olan ve Eryaman garında inen yolcular ise Ankara’nın çeşitli yerlerine gidecekleri otobüslerin yetersiz olmasından şikayetçi oldular. Ego otobüs işletmeleri bölümüyle yaptığımız görüşmede Başkentray açılınca bu alandaki otobüsleri tekrar gözden geçireceklerini şuan için bu hatta ray çalışmaları devam ettiği için bir şey söylemenin güç olduğunu belirttiler. TCDD ile yaptığımız görüşmede ise otobüsler hakkında bilgi sahibi değiliz fakat tren seferlerinde raylardaki çalışmalardan dolayı bir miktar gecikme olabilir. Bunun için en kesin bilgiyi trene binmeden önce istasyon şefliklerinden alabilirsiniz. Şeklinde yanıt aldık. Eryaman tarafından özel aracımızla tren garına giderken optimum arkasındaki yeni yolda da bir takım çalışmalar olduğunu gözlemledik. Muhtemelen otobüs seferleri ve bölge ulaşım için yollar Başkentray hizmete girdikten sonra daha sağlıklı olacaktır.

Kılavuz tren kazası haberi

Bir internet sitesi raydan çıkan kılavuzun devrilmesi sonucu ilk tren seferleri olan Konya, Eskişehir, İstanbul’a gidecek 3 tren seferinin iptal edilip para iadesi yapıldığı haberini TCDD genel müdürlüğüne sorduk. Müdürlük raylarda yapılan çalışma sebebiyle trenlerin sabah saatlerinde bir miktar gecikmeli gerçekleştiğini fakat herhangi bir iptal olmadığını söyledi. Ayrıca saat 15.50 gibi tekrar iletişime geçtiğimizde trenlerin normal saatlerinde seferlerine devam ettiğini gecikme gözükmediğini belirttiler. Planda olmayan teknik aksaklıklar dışında şuan için tren seferlerinde bir sorun gözükmüyor.

TCDD Abonman bilet alanlar tepki gösterdi

Polatlı ilçesine yüksek hızlı tren ile mesai veya okula gitmek için durakta bekleyen yolcular gecikmeye büyük tepki gösterdiler. Abonman bilet bilindiği üzere iki durak arasında 30 gün geçerli her gün gidiş dönüş yapan yolculara ait bir tarifedir. Bu yolcular sabah hızlı tren ile Polatlı veya başka bir yere giderek mesailerine yetişme çabasında oluyorlar. Gecikmelerden en çok etkilenen yolcular ise işte bu abonman bilete sahip olanlardı. Malesef işlerine ve okullarına bu gün geç gitmek durumunda kaldılar.

 Trenler ilk gün istasyona geç gelince sosyal medya da duruma sessiz kalmadı.

Trenler
9 trenine 10.30 da binen bir yolcunun tepkisi
Eryaman Trenler
Eryaman garında donduk tren sorun nedir neden trene binemiyoruz şeklinde tweet atıldı.
Eryaman trenleri gecikmeli rötar yaptı.
Vatandaşların Eryaman durağında tren beklediği dakikalarda atılan bir tweet.
Rötar yapan trenler
Rötar yapan trenler dışında bir diğer sorun ise otobüs hatlarındaki yetersizlik.
Rötar yapan tren eryaman
Sabah saatlerinde rötar yapan trenler ile ilgili bir paylaşım.
Konya-Ankara treni
Sadece Eryaman istasyonu değil Polatlı’da tren bekleyen yolcularda mağdur oldu.

Rötar yapan trenler eski hatlarda hep olağan bir durumdu. Fakat yeni yapılan YHT Yüksek hızlı tren yolcuları pek bu duruma alışkın değiller. Çünkü Yüksek hızlı tren her zaman tam zamanında duraklarda oluyor. Ara sıra bu tip ray çalışmaları veya başka bir teknik aksaklık olmasından dolayı geciken trenlerde malesef rötar olmakta. Fakat bu durum süreklilik arz etmeyecektir. Yüksek hızlı tren Eryaman garı vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Biraz rötarlı seferler ve sorunlar yaşansa da bu gün ilk trenler Eryaman istasyonuna yanaştı ve yolcularını aldı.

Eryaman YHT Garı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir