Telefon dolandırıcısı Eryaman’da günübirlik ev tuttu

Telefon dolandırıcısı paraları ve altınları Eryaman’da günü birlik evde sakladı. Polis yaptığı sorgu sonucunda telefon dolandırıcısının saklandığı ve çaldığı eşyaları koyduğu evin Eryaman’da olduğunu tespit etti. İhbar üzerine harekete geçen ekipler zanlıya tuzak kurarak mağdur vatandaşı dolandırmak için geldiği sırada yakaladılar.

14 Ocak (dün) tarihinde yaşanan olayda yaşlı bir kadını arayan dolandırıcı kendisini savcı olarak tanıttı. Terör örgütünün hesabını ele geçirdiği yalanını söyleyerek yaşlı kadını dolandırmak isteyen şahıs telefonu kapattı. Bunun üzerine mağdur H.E. Batıkent Polis karakolunu arayarak ihbarda bulundu. Dolandırıcı şahısla mağdur vatandaş vasıtasıyla tekrar temasa geçilerek evde bir miktar para olduğu söylendi. Mağdurun evinde para olduğu duyan telefon dolandırıcısı Y.G. kısa bir süre içinde mağdur vatandaş H.E. nin evine geldi. Bu sırada dolandırıcıyı bekleyen polis ekipleri kurdukları zekice tuzakla zanlıyı kıskıvrak yakaladı.

Telefon dolandırıcısı
Telefon dolandırıcısı Y.G.’nin saklandığı Eryaman’da ki evden çıkan eşyalar

Sorgu sırasında Yenimahalle Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği polisleri zanlıyı ele geçirdikten sonra dolandırdıkları insanların paralarının nerede olduğunu öğrendi. Eve yapılan baskında evde başka kimsenin olmadığı görüldü. Dolandırıcı Y.G.’nin sorguda verdiği adres olan Etimesgut Eryaman semtinde bir günübirlik evde bir miktar para ve çok sayıda değerli altın ziynet eşyası bulundu. Zanlı yapılan sağlık kontrollerinden sonra sorumlu ekiplere teslim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir