Sincan Evcil Hayvan Parkı

Sincan evcil hayvan parkı Eryaman’a yakın bir konumda Ayaş yolu üzerinde harikalar diyarı karşısında değerli misafirlerini beklemektedir. Sadece evcil hayvanları görmek için değil bu alandan piknik yapmak amaçlı da bir çok vatandaşımız istifade etmektedir. Fakat mangal yakmak yasaktır ve güvenlikler 7 gün 24 saat buranın düzenini sağlamaktadır. Evcil hayvanlar denilince ilk akla gelen kedi oluyor. Burada kedi türü olarak Ankara kedisini görmek mümkün renkli gözleri ve pamuk gibi beyaz kediler çocukların ilgisini çekiyor. Ayrıca türlü çeşit ördeklere, kazlara ve keçilere rastlamak mümkün. Hayvanat bahçesi konusunda semtimize en yakın mekan burası ve belediyeye ait olduğundan dolayı ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Çok yakın bir noktadan Ankara çayı geçmektedir fakat şu mevsimde fazla su olmadığı için seyir zevki vermiyor. Burası yaklaşık 11 yıl önce açıldı ve en ilgi çeken hayvan türü ise tavus kuşları oldu. Kokuya karşı alerjisi veya rahatsız olan kişiler için burayı tavsiye etmiyoruz çünkü kümes tarzı bölümlerden oluştuğu için rahatsız edici düzeylerde hayvanların doğal kokusu gelmekte.

Sincan evcil hayvan parkındaki türlerden bazıları

Belgeseller
Belgesellerde görmeye alıştığımız bu muazzam türleri büyülüyor.
park
Belkide parkın en çok ilgi odağı olan tür.
renkli hayvan
Renkli ve birbirinden sevimli bir çok hayvan yer almakta
Fotoğrafçılar
Fotoğrafçılara poz veren bu sevimli dostumuzu da unutmamak gerekir.
Sincan Evcil Hayvan
Sincan Evcil Hayvan Parkı son zamanlarda biraz bakımsız kalmış gibi gözüküyor.

Parkı detaylı olarak gezdiğimizde çok büyük bir şey beklenmemesi gerektiği düşüncesi oluştu fakat şuan için konumu ve içeriği ile tek imkan burası. Küçük ve sınırlı sayıda türden oluşan evcil hayvanların görülebileceği özenle yapılmış bir yer. Çocukların ilgi odağı olabilecek eğlenebilecekleri bir nokta fakat büyükler için pek bir şey ifade etmeyebilir. Ulaşım kolaylığı açısından buraya gelip değişik hayvanları belki de hayatınızda ilk defa görebilirsiniz. En kötü yanı ise akşam 9’da kapanması yani bu saatten sonra hayvanları görmeniz mümkün değil. Bir hafta sonu planlaması olarak harikalar diyarı sonrasında evcil hayvanlar parkını gezerek çocuklarınıza güzel vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Buraya en kolay gidebileceğiniz toplu taşıma imkanı harikalar diyarı önünden geçen otobüslerdir. Bu ego otobüslerinin numaraları ise şu şekilde; 504,514,515,517,518,557,560,573 olarak belirlenmiştir. Kısacası otobüs ve minibüslerle bölgeye ulaşım biraz sıkıntılı duruyor. Fakat özel aracınızla oldukça rahat ve kısa bir sürede Ayaş yolu üzerinden gidebilirsiniz.

Eryaman’ın merkezi yerlerinden bu noktaya uzaklık 4-5 km’dir. Trafik yoğunluğu genellikle bu güzergahta pek olmuyor. Park yerini sorunu da yok işlek bir yol üzerinde olmadığı için araçlarını kapının önüne bile bırakanlar oluyor. Harikalar diyarı park yeri ücreti 1 tl olan yerler arasındadır. Oraya bırakıp yürüyebilirsiniz fakat karşıdan karşıya geçerken kesinlikle üst geçit kullanılması gerekiyor. Çünkü ana yol 6 şeride sahip ve geçmek pek mümkün değil oldukça tehlikeli.

Sincan Evcil Hayvan Parkı Nerede?

Parkın konumu
Parkın konumuna görselden bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir