Şarkılar Eryaman üzerine yazılıyor

Şarkılar Eryaman üzerine yazılınca semt sakinlerininde ilgisini fazlasıyla çekiyor. Biraz eski tarihli de olsa az dinlense de semtimiz için yapılan renkli bir kaç parçayı dinlemek hoşumuza gidiyor. Yapılan şarkılara youtube üzerinden baktığımızda en çok dinlenen Oğuz Yılmaz yaklaşık 30 bin civarı görüntüleme ile dikkatleri üzerine çekmiş. 2014 yılında youtube adlı video sitesine yüklendiği görülüyor. İkinci sırada 465 dinleme ile biraz ilgi çekemeyen şarkı Sevdiğim kız Eryaman’da yer alıyor. Şarkıyı seslendiren Ahmet Tekin. Bu parça ise 2016 yılında yüklenmiş. Klibinde göksu parkının kuş bakışı drone ile çekilmiş görüntüleri yer alıyor. Üçüncü ve son sırada Ekrem Kaplan’ın seslendirdiği Eryamandan Etapdan isimli şarkı yer alıyor. Bu parça ise 461 kez görüntülenmiş klibinde renkli görüntüler içeriyor. Semtin uzaklığına değinilmiş bu şarkı 2015 yılında dinleyicilerine sunulmuş. Oyun havası şeklinde yer alan bu şarkılardan iki tanesi eğlenceli diğeri biraz sevgi üzerine değinilmiş görülüyor.

Şarkılar Eryaman üzerine yazıldı:

1- Eryamandan Elvandan – Oğuz Yılmaz
Şarkılar Eryaman Oğuz Yılmaz
Şarkılar Eryaman Oğuz Yılmaz

Kısaca şarkı sözlerini yazmak gerekirse; Aydoğar ilk akşamdan yarimle konuşamam. İzin al kız anandan gel habersiz babandan. Eryamandan elvandan dolanda gel Sincandan. Yandı bağrım tutuştu kız senin bu sevdandan. Çıktım çiçek tepeye bakarım bağlıcaya. Hiç güvencem kalmadı sahtekar yalancıya. Etimesgut emirler unutuldu yeminler. Saz sesini duyunca oynar kızlar gelinler

2- Sevdiğim kız Eryaman’da – Ahmet Tekin
Şarkılar Eryaman
Şarkılar Eryaman Ahmet Tekin

Kısaca şarkı sözlerini yazmak gerekirse; Siyah saçlar salınıyor, gözler hülyalı bakıyor. Kalbim yerinden oynuyor sevdiğim kız  Etimesgut Eryaman’da. Ankara’nın Eryaman’da. Sevdiğim kız Eryaman’da, bakışları rüya gibi bir sesi var melek gibi. Tuttu elimi hayal gibi sevdiğim kız Eryaman’da. Elim elinde olsun başım dizinde dursun kalplerimiz hep bir olsun.

3- Eryamandan Etapdan – Ekrem Kaplan
Şarkılar Eryaman
Şarkılar Eryaman Ekrem Kaplan

Kısaca şarkı sözlerini yazmak gerekirse; Eryamandan Etapdan geldim yarim uzaktan. Yattı kalkmak bilmiyor kuş tüyü yataktan. Etapdan etapdan sende mi yuttun bu haptan. Fazla derine inme boğulursun girdaptan. Etapları aşan ben ne kadar güzelsin sen gel oturup konuşak akşam güneş aşarken. Eryaman ardı susuz kaldım yarim uykusuz. Her gün seni ararım sen geziyorsun bensiz.

 

Şarkılar Eryaman üzerine yazılıyor” için bir yorum

  • 17 Aralık 2019 tarihinde, saat 00:33
    Permalink

    Sevdiğim Kız Eryamanda adlı Eserin Güfte ve Bestecisiyim..Güzel Bir Eser Olduğuna İnanıyorum.Eserin Dillerde Pelesenk Olması İçin Profesyonel Tanınmış Sanatçılarca İcra Edilerek Duyurulması Lazım..İlk Okuyandan da Telif Talebim Olmaz..Mesela Oğuz Yılmaz’ın Bu Eseri Okumasını Albümüne Almasını Sağlayabilirseniz Sevinirim.Tutacağına Hatta Radyolarda Bile Söyleneceğine Eminim.Güzel Ankaramıza Güzel Bir Eser Kazandırmak Beni Sevindirir..Saygılarımı İletir..Çalışmalarınızda Başarılar Dilerim..

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir