Polisten kaçan şüpheli 2. etap bölgesi

Polisten kaçan şüpheli araç Eryaman’da yaşanan ilginç olaylar kategorimizde ki yerini aldı. Yaklaşık 10 ay önce 2. etapta meydana gelen olay bir semt sakininin kamerasına takıldı. Polis siren çalarak 2. etap sokaklarında bir şüpheli aracın peşinden gidiyor. Şüpheli araç durmuyordu. Ocak ayında yaşanan bu olayda havanın soğuk ve karlı olması dikkat çekiyor. Virajı dönerken kaymamak için iki aracında son derece yavaşladığı görülüyor. Sosyal medyada paylaşılan bu görüntüler Ankara halkı tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Eryaman’da yıl içerisinde çoğu kez böyle görüntüler meydana geliyor. Eski bir polis memuruyla yaptığımız konuşmada korkulacak bir durum yok rutin kontrolden kaçmak isteyen alkollü şahıslar. Şeklinde olaya yorum getirdi. Sabıkalı şahıslar genel bilgi kontrolü (gbt) sırasında kaçmayı tercih edebiliyorlar. Fakat bu tercih daha kötü sonuçlara yol açabiliyor. Polislerin kaçan şahıs üzerinde direkt olarak yetkileri artıyor. Örneğin dur ihtarına uymayan bir sürücü kaçmaya devam ederse duruma özel harekat polisleri de dahil olabilir.

Polisten kaçan şüpheli görüntüleri Eryaman

Trafik polisinin dur ihtarına uymamanın cezası 170 ile 240 TL arasında değişiyor. Dur ihtarına uymayan sürücülerin geçmişte büyük kazalara sebebiyet verdikleri de görüldü. Çok değil 1 hafta önce Çankaya’da bir sürücü polisin dur ihtarına uymadı. Aşırı sürat yapan şüpheli şahıs polisten kaçamadı. Polis takibi sürdürdü sürücü park halindeki araçlara çarparak durabildi. Şüpheli araç sürücüsü hayatını orada kaybetti. Sonrasında yapılan kimlik tespitinde bu kişinin uyuşturucu satıcısı olduğu ortaya çıktı. Polisten kaçan araçların çoğunlukla plakası bulunmuyor. Veya sahte plakalı araç ile kaçıyorlar. Plakası tescilli fakat bu plakayı aracının görünür bir yerine takmamanın cezası yaklaşık 450 TL ile 1.750 TL arasında değişiyor. Trafikte gördüğünüz şüpheli araçları mutlaka 155’e ihbar edin. Çünkü araç bir çok ihtimal barındırıyor olabilir. Bu ihtimaller arasında çalıntı araçtan tutun da terör eyleminde kullanılacak bir araç bile olabilir. Çoğunlukla plakasız araç kullanan şahıslar ise sabit 82 radarlarına yakalanmamak isteyen uyanık sürücüler. Bu sürücüler araçlarının ön plakasını sökerek radardan hızlı geçiyorlar. Polis çevirmesinde arka plakaları olduğu için ön plakanın düştüğünü söylüyorlar. Bazı sürücüler ise otomatik değişen plaka kullanıyor.

Allah Polisimize ve Askerimize güç kuvvet versin. Görevlerinde kolaylıklar dileriz. Vatan için hizmet eden tüm devlet görevlilerinin işini kolaylaştıralım. Kimlik kontrollerinden ve trafik çevirmelerinden kaçmayalım. Eryaman 2. etap da meydana gelen olay kesinlikle çok yanlış bir davranıştır. Bu kişiler yakalandıklarında ceza alırlar. Muhtemelen yakalandıklarını tahmin ediyoruz. Yaptığımız araştırmada olayla ilgili daha fazla bilgi edinemedik. Eğer olayla ilgili bilgi sahibi iseniz sitemizin yorum bölümünden bizlerle ve okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Polisten kaçan şüpheli araç
İstanbul’da polisten kaçan şüpheli araç ile önünü kesmeye çalışan ekip aracı kafa kafaya çarpıştığı görüntü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir