Polis merkezi yakınında kaza 4 araç hasar gördü

Polis merkezi arka tarafında yer alan, Soyak sitesi bitişiği 187. sokak üzerindeki dar yol ve viraj kazaya sebep oldu. Kazanın meydana geldiği yer Canberk sitesi tarafında yer alıyor. Görgü tanıklarından aldığımız bilgiye göre beyaz renkli bir Mercedes marka araç, virajı geç fark ettiğinden dolayı yol kenarında bulunan park halindeki araçlara çarptı. Kaza sonucunda park halindeki 3 araçta hasar meydana gelirken yaralanan olmadı. Polis merkezindeki nöbetçi memur trafik ekiplerini olay yerine çağırdı. Olay yerine gelen trafik polisleri tutanak tuttuktan sonra taraflar ve memurlar olay yerinden ayrıldılar.  Yolun geniş gelip birden daralması ve uyarı tabelalarının yetersiz olması bu alanda kazalara davetiye çıkarıyor. Özellikle sitelerin bahçelerindeki yeşil alanlar ve duvarlar virajın ilerisinin görülmesine engel oluşturmakta. Ayrıca yolun düz giden ucu ise başka bir sitenin otoparkına uzanıyor. Çift şeritli akan yolda bir anda karşıdan gelen araç ile burun buruna gelebiliyorsunuz. Akşam saatlerinde ise karşıdan gelen aracın ışığı gözünüzü aldığında virajı fark etmeniz veya yol kenarında park halinde araçları görmeniz zorlaşıyor. Bu yüzden olaya konu olan bölgede mutlaka önlem alınmalı ve sürücüler daha dikkatli olmalıdır.

Polis merkezi yakınındaki kazanın etkisi gün aydınlanınca orta çıktı

Polis merkezi
Kaza sonucu yol kenarındaki araçlarda meydana gelen hasar
yoldaki otopark
Kazanın meydana geldiği nokta sola doğru uzanan yoldaki otopark.

Yolun opet tarafından gelirken gözüken kısmı sola dönüş bölümünde kaza meydana geldi. Görüldüğü üzere bu kıvrım yolun ilerisinden gelen aracı görmenize engel oluyor. Buda sürücüler ve yol kenarındaki araçlar için büyük tehlike oluşturuyor.

Opet kaza
Kazanın meydana geldiği noktanın karşıdan görünüşü

Sol tarafta ışıklı bir tabela üzeride yavaş gidiniz yazısı yanıp sönüyor. Fakat bu uyarıyı görmek pek mümkün değil. Sitenin otopark için yapılan yola eklentisinin yolu daraltması karşıdan gelen aracın görülmesine engel oluşturuyor. Yolun devamında Eryaman opet tarafına uzanan bölüm geniş bir yol ve bu yolun devamında böylesi bir yol daralması sıkıntı yaratıyor. Bu güzergahta araç kullanan sürücülerin mutlaka yavaş gitmesi gerekiyor. Bu noktaya bir hız kesici kasis yapılabilir. Veya otopark için yolun tekrar düzenlenmesi gerekebilir çünkü bu noktada yayalarında yürüyebileceği bir kaldırım bırakılmamış durumda. Yol ve otopark konumu oldukça hatalı gözüküyor. Bu kadar yanlış bir yol planlaması üzerine sürücülerin dikkatsizliği eklenirse bu noktada daha çok kaza meydana gelme ihtimali var. Reflektörlü uyarıcı levhalarda bu nokta için çözüm olabilir. Kazada hasar gören tüm araçların sahibi komşularımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir