Osmanlıspor Eryaman Stadı için başvuruda bulundu

Eryaman Stadı bünyesinde Ankara takımlarından Gençlerbirliği ve Ankaragücü lig maçlarını burada yapıyor. Fakat Flaş bir gelişme ile Osmanlıspor’da maçlarını Eryaman’da oynamak için başvuruda bulundu. Şeklinde iddialar gündemi meşgul etmeye başladı. Henüz Osmanlıspor cephesinden bu duruma yönelik bir açıklama yapılmadı.  Spor Toto 1. Lig’de 47 puanlı 3 takım arasında avarajla birinci sırada olan takımın başvurusu kabul edilirse Eryaman’a gelecek üçüncü ev sahibi takım olacak. Osmanlıspor şuan maçlarını Osmanlı Stadı Yenikent Asaş Stadında oynuyor. Bu stadın zemin durumu ulaşım zorluğu gibi durumları öne sürülerek maçların Eryaman’a alınması gündeme geldi. Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü talebi değerlendirecek ve kabul etmesi durumunda 2 Mart tarihindeki Gazişehir Gaziantep maçı Eryaman stadında oynanacak. Zemin durumunun 3 takımı kaldıramama olasılığı da bulunuyor.

Osmanlıspor Eryaman Stadına gelecek mi?
Osmanlıspor Eryaman Stadına gelecek mi?

Sezon başında Ankaragücü takımının Osmanlı Stadında maç oynama talebi zemin kötü etkilenir yorumlarına maruz kalmıştı. Eğer 3. Takım Eryaman’a kabul edilirse yoğun bir maç trafiği stad zeminine zarar verebilir. Eryaman zemin özellikleri sentetik çim fakat her maçtan sonra belirli bir deformasyona uğruyor. Bu deforme durum stad görevlileri tarafından devre arasında bile düzeltiliyor. Üçüncü bir takımın zemine etkisi tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Ankaragücü Taraftarı zemin kötü etkilenir görüşünde…

Ankaragücü ve Gençlerbirliği aynı hafta içinde ev sahibi oluyor fakat Osmanlıspor onlardan farklı olarak bir sonraki hafta ev sahibi olarak maç yapıyor. Kısaca 3 takımın aynı hafta maç yapmaması sebebiyle maçlar Eryaman’da yapılabilir. Eğer Osmanlıspor’da Eryaman’a gelirse Spor Toto 1. Lig’de mücadele eden 1. Ve 3. Takım bu stad da maçlarını oynayacak. Eryaman’lı futbol severler için güzel bir haber olabilir. Osmanlı taraftarları için ise ulaşım ve çevre imkanları bu stadda daha iyi durumda. Şuan için bu duruma Ankaragücü taraftarları tepki gösteriyorlar. Osmanlıspor’un zemine etkisinin olumsuz olacağını ve takımlarının bu durumdan etkileneceğini belirtiyorlar. Gençlerbirliği taraftarları da durumdan hoşnut değil sosyal medya aracılığıyla rakip takımın kendi stadlarında oynamasını istemiyorlar. Osmanlıspor taraftar kitlesinde durum tamamen farklı bu stad için oldukça heyecanlı gözüküyorlar. Son kararı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü verecek maçların Eryaman’da oynanmasında sakınca görülmezse önümüzdeki hafta Osmanlıspor Eryaman’a gelecek. Osmanlıspor Eryaman talebi ile Eryaman’ın gözde bir futbol mabedi olduğunu kanıtlar nitelikte.

Osmanlıspor Eryaman Stadında Gençlerbirliği ile bir maç yapmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir