Optimum önünde araçlar çekiliyor

Optimum önünde hatalı park halinde araçlar trafik polisleri tarafından haftada 2-3 gün çekiliyor. Ancak hala bu duruma çözüm olmuş değil. Araçların çekilmesine karşın sürücüler inatla bu bölgeye araçlarını park ediyorlar. Özellikle hafta sonu polisler çekicilerle optimum önüne hızla geliyor. Trafik polisi ceza kesiyor. Arkasından 2 adet çekici hızla araçları toplamaya başlıyor. Optimum önünde otopark dışına park edilen araçlar Ayaş yolunda trafik sıkışıklığına neden oluyor. Ayaş yolu kenarına park yasak olduğu biliniyor. Fakat semt dışından Ankara’nın çeşitli yerlerinden alış verişe gelen vatandaşlar yol üzerine araçlarını bırakıyorlar. Tabi araçlar buraya bırakılınca çevre yolundan Ayaş yoluna yapılan bağlantıda araçlar Sincan yönünden gelenlerin önüne atlıyor. Ve Sincan yönü trafiği sıkışmaya başlıyor. Bu durum bazen trafik kazalarına bile sebep oluyor.

Optimum önünde çekilen araçlar

Hatalı park etmenin cezası 95 TL, çekici ücreti 70 TL ve günlük park ücreti 10 TL. Toplam aracınızı parktan almak için ödeyeceğiniz tutar 150 ile 170 arasında değişir. Aracınızı aynı gün gidip alırsanız ve peşin öderseniz indirimli olur. Bu durumda 70+70+10=150 TL civarı ödersiniz. Aracı almaya geç giderseniz aracın kaldığı her gün için 10 TL ekstra ücret ödersiniz. Sürücü arabasının içinde ise 10 ceza puanı ehliyetine işler. Araç otoparka çekilmez fakat sürücünün aracını derhal oradan kaldırması koşulu vardır. Sürücü aracını yasak alandan kaldırmamakta ısrar ederse polis aracı çekebilir. Kısaca trafik düzenini bozmamak ve maddi yönden zarar uğramamak için aracınızı otopark alanına park etmenizde fayda vardır. Zaten optimum önünde yeterli park alanı mevcut. Yapmanız gereken en zor şey aracınızı yeni açılan toprak alana park etmek. Onun dışında alış veriş merkezinin önünde ve arkasında park yer var. Kapalı otoparkta 3 katlı bir alana sahip.

optimum önünde
optimum önünde ayaş yolu kenarında hırsızlık

Otopark alanı dışına Ayaş yolu üzerine park edilen araçlar hırsızlarında hedefinde yer alıyor. Çünkü otopark dışı karanlık ve ıssız oluyor. Ayrıca güvenlik görevlisi bulunmuyor. Çoğu kez araçların camı kırılıp içinden değerli eşyaların çalındığı görüldü. Aracın içinde değerli bir şey olmasa bile camı kırıp torpido gözüne bakıp gidiyorlar. Maddi zarar veriyorlar. Çekilen araçları sorgulamak içi EGM ana sayfasından otopark sorgula linkine tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir