Metromall yoluna kaldırım gerekiyor

Metromall yoluna kaldırım yapılması konusunda tepkiler her geçen gün artıyor. Eryaman 5. etap ve 6. etap tarafından metromall alış veriş merkezine yürüyerek ulaşım, riskli hale geldi. Büyük ve genişçe bir yol yapılan bölgeye kaldırım yapılmadı. Sadece emniyet ve çift şerit yoldan meydan gelen bölge yayalar için risk oluşturuyor. Yolun yeni ve tabiri caizse kaymak gibi olması sürücülerin normal seyir hızlarını aşmaları yayaları tedirgin ediyor. Çoğu zaman sollama anında birbirinden kaçan iki araç emniyet şeridine inmek zorunda kalıyor. Durum böyle olunca yayaların üzerine gelen araçlarla karşılaşabiliyoruz. Eryaman’ın mega projeleri arasında yer alan Metromall avm ulaşımı için bu bölgeye gerekli düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Aksi takdirde bu alanda istenmeyen görüntüler ortaya çıkabilir. Emniyet şeridinde yürüyen yayalar kendilerini güvende hissetmiyorlar. Araçlar kaldırım bulunmadığı için rahatlıkla yayaların bulunduğu bölgeye giriyor. Kazaların ve tatsız olayların yaşanılmaması için bu alanda mutlaka kaldırım konusunun gündeme alınması şart.

Metromall yoluna kaldırım yapılması konusunda bilgilendirici fotoğraflar:
Metromall yoluna kaldırım
232. sokak metromall’den gelip okyanus plaza ve etaplara giden güzergah yol kenarında çocuk kaldırım olmadığı için tedirgin bir şekilde yürüyor.
Metromall yoluna kaldırım
Okyanus plazadan gelip metromall e giden 232. sokak yol kenarında aileler ve çocuklar kaldırım olmadığı için emniyet şeridinden yürüyorlar.

Bölge halkı alış veriş merkezi gelmeden önce bu yolun çukurlarla dolu olduğunu ancak o zaman da kaldırım olmadığını söylüyor. Burası yıllardır böyle şeklinde açıklamalarda bulundular. Kaldırım olmaması gece karanlık zamanlarda daha büyük problem teşkil ediyor. Kaldırımı bulunmayan bu sokağın adresi 232. sokak olarak geçiyor. Yol kenarında Bülent Ecevit parkı ve Tunahan sitesi yer alıyor. Eryaman Türkkonut Camii de bu yolun kenarında bulunuyor. Ayrıca yol Şehit Abdulkadir Yüzbaşıoğlu Ortaokuluna da bağlantı sağlıyor. Böylesi önemli ve ana yol niteliğindeki bir yere milyarlarca liralık asfalt dökülüp kaldırımın yapılmaması gerçekten şaşırtıcı. Her gün bu yoldan yüzlerce kişi yürüyor. Hızla yanlarından geçen araçların her an onları fark etmeyip üstlerine doğru gelmesinden korkuyorlar. Yol kenarından metro hattına kadar olan alandaki boş arazide dikkatleri çekiyor. Bu boş araziye çevre düzenlemesi ve yol kenarına kaldırım yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir