Metromall Alış Veriş Merkezi Nerede?

Metromall alış veriş merkezi Etimesgut ilçesine bağlı Eryaman semtinde yer almaktadır. Bu AVM’ye otobüs veya metro ile ulaşım mümkündür. Çevresinde Eryaman Stadı ve Göksu Parkı gibi önemli yerler bulunmaktadır. Hemen karşısında Tunahan Camii yer alıyor. Ayrıca Eryaman belediye otobüslerinin son durağı alış veriş merkezine yaklaşık olarak 100 metre uzaklıktadır. Bu noktaya giden yollar Ayaş Yolu, Ankara çevre yolu ve İstanbul yolu olarak sıralanmaktadır. Metro ulaşımında Törekent metrosuna Kızılay’dan binildiği zaman 35-40 dk içinde aktarmasız bir şekilde Metromall’ün bulunduğu durağa gelebiliyorsunuz. Metro ile ulaşım sağlayacak vatandaşların bu noktaya ulaşım için Devlet mahallesi – 1910 Ankaragücü durağında inmesi gerekiyor. Bu durakta indikten sonra metro durağı içerisinde karşıya geçemeden ilk kapıdan çıkarak avm tarafına ulaşılabilir. Ayrıca istasyondan çıktıktan sonra 50-100 metre kadar yürümeniz gerekecek. Metro ile AVM arası çok yakın uzak bir mesafe gibi düşünmeyin.

Metromall ulaşım alternatifleri

Eryaman semti içerisinde Göksu önünden de geçen bir Metromall ücretsiz müşteri servisi imkanı da var. Servis şu an da deneme seferleri yaptığı için durakları ve saatleri hakkında bilgi bulunmuyor. Otobüs denk geldikçe ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Sadece şunu söyleyebiliriz bu servis 1.TBMM caddesi, Eryaman metrosu 1-2 durağı önünden ve Okyanus plaza yakınından geçmektedir. Metromall çevresinden geçen özel halk otobüs hatları ve belediye otobüs hatları: 531, 531-2, 540-6, 540-4, 585-1, 559, 541, 541-1, 541-2, 541-3, 543-1, 580, 580-1 bu numaralı otobüslere binerek tam alış veriş merkezi önünde inebilirsiniz.

Metromall yakınındaki Eryaman'a hizmet veren son ve ilk metro sefer saatleri.
Metromall yakınındaki (M3) Eryaman’a hizmet veren son ve ilk metro sefer saatleri.

Özel aracıyla buraya ulaşım sağlamak isteyen vatandaşların İstanbul yolu üzerinden Göksu parkı ve oradan da 1.TBMM caddesi izleyerek AVM önüne gelmeleri mümkün. Ayrıca Batıkent üzerinden yeni yapılan Çakırlar kavşağı da kullanılabilir. Ayaş yolu üzerinden bu noktaya ulaşmak oldukça kolay eski aile yaşam merkezini geçtikten sonra ilk gelen ışıktan sağa dönüş yapmak gerekiyor. Çevreyolu üzerinden gelen vatandaşlarımız optimum çıkışından veya göksu parkı çıkışından otoyolu terk ederek tabelaları takip edebilirler. Metromall alış veriş merkezi saat 22’ye kadar açıktır fakat cafe ve yemek yerlerinin dışarı bakan kapıları olduğu için 23:30 veya 24:00’e kadar açık işletmeler mevcuttur. Son metro seferi ise 24:00 olarak belirlenmiştir. Fakat 24 saat çalışan otobüs hatları da bu noktada hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir