İletişim Reklam Ver
Metromall Alış Veriş Merkezi Nerede?

Metromall Eryaman semtinde yer almaktadır. Eryaman semti Ankara’nın Etimesgut ilçesine bağlı en büyük mahalledir. Devlet mahallesi metrosuna ve Eryaman belediye otobüsleri son durağına yakındır. Civarda devam eden birde stad inşaatı vardır. Avm içerisinde 198 mağaza yer almaktadır. Türkiye de ilk üstü açılıp kapanabilen alış veriş merkezidir. Bütün katlarından avm ye giriş ve çıkış mümkündür. Bu merkezin en büyük eksisi ana arterler üzerinde yer almamasıdır. Eryman Türkkonut Camii yanındadır. Bu sebepten olabilir migrosta alkol satışı yapılmamaktadır.

Dumlupınar 30 ağustos caddesi ve Şapka Devrimi caddesi kesişim noktasında yer alan alış veriş merkezine Sincan ve Eryamandan ulaşım oldukça kolaydır. Bu sebeptendir ki bölge halkı avm ye büyük ilgi göstermektedir. Ayrıca bölge Tunahan mahallesi olarak geçmektedir. Bölgeye ulaşımın sağlandığı 232. sokak Eryaman için ana ulaşım bölgesi olmasına karşın kaldırım mevcut değildir. 232. sokak Metromall’ü okyanus plazaya bağlamaktadır. Söz konusu avm bu bölgenin en büyük alış veriş merkezidir. Metromall bünyesinde ofisler ve konutlarda yer almaktadır.

Metromall
Metromall avm ve konuların cephe görünüşü yan taraf

Alış veriş merkezi hakkında halkın görüşüne yer vermek gerekirse iki görüş hakim. Birincisi ana arterler üzerinde olmayan bu alış veriş merkezinin kaderi KC Göksu Avm gibi olacak. İkinci görüş ise çok büyük mağazalar açıldı. Son açılan tekzen ve decatlon gibi markalar ile Ankamall gibi olacak. Ankamall’e benzetilmesinin belkide tek sebebi metroya yakın olmasıdır.

Metromall
Metromall konum haritası

Metromall Sincan a uzak mıdır?

Bu avm’den Göksu’ya gitmek için Dumlupınar 30 Ağustos Caddesini izleyip 1. TBMM caddesine bağlanmak ve 3. Etap göbekten düz bir yay çizerek ikinci ışıklara gelmek gerekiyor.

Avm den yunus emre göletine yani harikalar diyarına gitmek içinse harf devrimi caddesinden düz gidip baykan sokak veya menderes caddesinden bağımlı sokağa dönüş yapmanız gerekiyor.

Metromall
Metromall konutları Göksu parkı tarafından gelirken

Metromall de hangi magazalar vardır?

Kısaca belirtmek gerekirse avm göksu parkı ve harikalar diyarı arasında yer alıyor. Sincan ve Eryaman için yapılmış güzel bir alış veriş seçeneği sunuyor. Ayrıca metro ile diğer ilçelere de kolay bir ulaşım sunuyor. Ancak tek kötü yanı metro ile bir veya iki aktarma yapmak zorunda kalabilirsiniz. Avm görkemli bir açılış yapmıştı. Bildiğiniz üzere açılışa bir çok ünlü sanatçı geldi. Oldukça güzel bir gün yaşadı Ankara halkı.

Metromall
Metromall iç tasarımı

Umarız bu alış veriş merkezi mimari planındaki kapı giriş ve çıkışlarının her katta olması üstü açılıp kapanması gibi ayrıcalıkları gibi fiyatları da ucuz bir alış veriş imkanı sunar aksi taktirde halk alım gücü düşük olduğu yerleri pek tercih etmez.

Metromall
Metromall otopark alanından çekim