Köklü bir Londra takımı Eryaman Stadına gelecek

Londra takımı Chelsea, Arsenal veya Crystal Palace’dan herhangi biri Eryaman’a gelerek Ankaragücü ile hazırlık maçı yapabilir. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş görüşmelerde bulunduğu Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan ile konuşması sırasında önde gelen bir Londra takımı ile takımımız Ankaragücü’nün maç yapması sözünü aldı. Maçın Eryaman stadında oynanaması beklenirken takım bilgisi henüz netleşmedi. Önde gelen takım ibaresiyle gözler Premier Lig takımlarına çevrildi. Londra’nın Premier Lig’de tam 3 takımı 2019 yılında başarılı oldu.

Londra takımı için yazışmalar başlıyor.

Açıklamalar Ankaragücü tarafında heyecanla karşılanırken, Gençlerbirliği taraftarları aynı şekilde bir karşılaşma isteklerinin olduğunu belirttiler. Ancak Gençlerbirliği kulübünden herhangir bir açıklama gelmedi. Bilindiği üzere önümüzdeki sezon Eryaman stadında Ankara’nın iki güzide takımı Ankaragücü ve Gençlerbirliği Süper Lig’de mücadele edecek. Durum böyle olunca taraftarlar gelecek Londra takımıyla Gençlerbirliği’nin de maç yapmasını istiyor. Ankaragücü’nün Eryaman’da yapacağı hazırlık maçı hem İngizlizlerle dostlukların pekişmesine hemde seyir zevki yüksek bir maça sahne olacak. Önümüzdeki günlerde İngiliz takımının Eryaman’a gelmesi için yazılı davetin gönderilmesi bekleniyor. Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan ile yapılan görüşmelerin ardından kendisine arkasında adının yazılı olduğu bir Ankaragücü forması hediye edildi.

Londra Belediye Başkanına Forma Hediye Edildi.
Londra Belediye Başkanına 06 Numaralı Forma Hediye Edildi.

Londra başkanı ile yapılan görüşmelerde Termal sağlık imkanları, Çevre dostu enerji sistemleri, Metro hatlarının verimli kullanımı, Kadınların girişimcilik üzerine katılımlarını arttırmak, Belediyede yer alan birimler arasındaki iletişimi arttırmak gibi konularda görüşüldü. Ankara’nın Dünya başkenleri arasında yer alması için örnek çalışmalara imza atılacağı açıklandı. Sırt numarası 06 olan Sadiq Khan yazan Ankaragücü forması renkli görüntüler oluşturdu. Londra başkanından Ankaragücü hazırlık karşılaşması için köklü bir İngiliz kulübünün Eryaman’a gelmesi sözü alındı. İlerleyen günlerde maçın yapılacağı takımın kulüp tarafından açıklanması bekleniyor.

Muhtemelen İngiliz takımı Premier Lig’de yer alan güçlü bir takım olacak. Sayın Mansur Yavaş bu hamlesiyle Ankaragücü takımının her zaman yanında yer aldığını bir kez daha gösterdi. Taraftar başkana Twitter sitesi üzerinden teşekkürlerini iletti. Ankaragücü cephesinde büyük bir mutluluk yaşandı. Başkanın yanlarında olması taraftarları mutlu etti. Gençlerbirliği taraftarı ise kendilerininde bu kapsamda ayrı tutulmaması gerektiğini düşünüyor. Öte yandan Ankaragücü ve Gençlerbirliği kardeş takım olduğundan Gençlerbirliği cephesinde olumsuz bir durum söz konusu değil. Gelecek İngiliz takımıyla 3’lü bir turnuva düzenlenebilir böylece Ankaragücü ve Gençlerbirliği ayrılmamış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir