Kardeş takımların maçında kazanan dostluk oldu

Ankaragücü Bursaspor maçından gol sesi çıkmazken maç 0-0 berabere sonuçlandı. Maç boyunca dostluk ve kardeşlik adına anlamlı görüntüler ortaya çıktı. Antalya deplasmanından dönüşte Afyon yakınlarında kaza yapan araçta hayatını kaybeden genç Ankaragücü taraftarları Eren Açıkgöz ve Mert Turgut Çakır dün Eryaman’da ki maçta anıldı.

Eren Açıkgöz ve Mert Turgut Çakır Unutulmayacak.

Bursaspor ve Ankaragücü taraftar grupları maç öncesi koreografi yaptılar. En dikkat çeken ise Maraton tribününde açılan yazılar ve fotoğraflar oldu. Kardeşlerimize selam olsun yazan ve kardeşliğe selam olsun yazan iki yazı ile bütün takımların logoları ve  Eren Açıkgöz ve Mert Turgut Çakır fotoğraflarıyla birlikte tribünde yükseldi.

Maç öncesi koreografi
Maç öncesi koreografi Ankaragücü

Yönetim 20 bin siyah tişört dağıttı.

Ankaragücü futbol takımı yönetimi taraftarlar gelmeden önce stad koltuklarına Mert Eren Unutmayacağız yazılı tişörtler bıraktı. Maçın ilk yarısından stadta adeta çık çıkmadı hiçbir tezahürat yapılmadı. Öyle ki seyircisiz oynanan maçlardaki gibi sahadaki oyuncu ve teknik ekibin sesi televizyonlardan duyuldu. Sadece 1’er dakika olmak üzere 06. Dakikada Bursaspor taraftarı Ankaragücü’ne 16. Dakikada ise Ankaragücü tarafı Bursaspor’a tezahürat yaptı.

Taraftarlara siyah tişört dağıtıldı.
Taraftarlara siyah tişört dağıtıldı.

Tüm takımlar başsağlığı mesajları yayınladı.

Süper lig de mücadele eden bütün takımlar Ankara ekibine başsağlığı ve destek mesajları içeren pankartlarını stada astılar. Maç öncesinde stad çevresinde Ankaragücü ve Bursaspor taraftarları BursAnkara yazan atkılarla hep birlikte maçı beklediler. Maç öncesi tam bir kardeşlik ve dostluk havası vardı. Maç boyunca ve sonrasında da hiç bozulmadı. Tüm Türkiye’de ki sporseverlere ve taraftar gruplarına dostluk mesajı veridi. Her renkten ve her takımdan süper lig taraftarı bu maçta Eryaman Stadındaydı. Maçın tüm geliri ise Mert Turgut Çakır ve Eren Açıkgöz’ün ailelerine verildi.

Tüm takım taraftarları başsağlığı diledi ve güçlü ol Ankara yazılı pankart açtılar.
Tüm takım taraftarları başsağlığı diledi ve güçlü ol Ankara yazılı pankart açtılar.

Maçta gol sesi çıkmadı kaçan 2 gol pozisyonu var.

Futbol adına ise durgun bir maç oldu 2 tehlikeli pozisyon yaşandı ve ikisinden de sonuç çıkmadı. Ankaragücü’nün korner vuruşunda ceza sahası içinde Orgill’in kafa vuruşunu Umut Meraş çizgiden çıkardı. 6. Dakikada ise Orgill yine sol kanattan açı biraz dardı fakat kaleci ile karşı karşıya kaçırdı. Bursaspor adına ise en tehlikeli pozisyon Aytaç Kara’nın sağ kanat üzerinden serbest vuruşu direkten döndü. Aytaç maç boyunca uzaktan şutlarla kaleyi yoklasa da golü bulamadı. Maç boyunca tribünlerdeki sessizlik sahada da görüldü. Gol sesi çıkmazken Eryaman’da dün dostluk kazandı.

Samet Aybaba’dan son dakikalarda yavaş oyna talimatı

Bursaspor teknik direktörü Samet Aybaba’nın son dakikalarda taç atışını yavaş kullan diye futbolcusuna seslenmesi dikkatlerden kaçmadı. Bursaspor takımının maça önce 1 puan parolasıyla çıkması Ankaragücü takımının güçlü olmasından kaynaklanıyor. Ankara takımı yine sahada güzel bir mücadele sergiledi. Öncelikle tüm takımı tebrik etmek gerekiyor. Ayrıca taraftarlara da helal olsun maç boyunca dostluk ve kardeşlik adına çok güzel görüntüler sergilendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir