Kaçak zayıflama hapı satan çağrı merkezine baskın

Eryaman’da kaçak zayıflama hapı satan 2 kişi İncesu’da yakalandı. Çankaya ilçesi İncesu civarında durdurulan otomobilde binlerce kaçak zayıflama hapı ve pos cihazı ele geçirildi. Durdurulan araçtaki şüpheliler ilk sorgularında satış merkezlerinin Eryaman’da bir avm içinde çağrı merkezi olarak faaliyet gösteren firma olduğunu söylediler. Bunun üzerine Kaçakçılık Suçları ile Mücadele Şubesi Polis ekipleri belirlenen adrese baskın düzenleyerek buradaki çalışanları da göz altına aldı. Çalışanların emniyetteki sorgusunun ardından serbest bırakıldığı ve firma sahibi ve haplarla yakalanan çalışanların savcılığa sevk edildiği bilgisi alındı. Yakalanan kaçak zayıflama haplarının çağrı merkezi şirket sahibi A.S. ye ait olduğu alınan ifadelerde belirlendi. Çağrı merkezine yapılan baskında çalışanların not aldığı defterlerde kaçak zayıflama hapına ait bilgiler görüldü.

Eryaman çağrı merkezi
Çağrı merkezinde bulunan defterlerde hapların stok bilgisi tespit edildi.

Çağrı merkezi baskınında 6 şirket çalışanı ve 2 şirket ortağı göz altına alındı. 6 şirket çalışanı emniyet sorgusundan sonrasında serbest bırakılırken S.A. ve diğer şirket yetkilisi tutuklanarak yargılanmak üzere adliyeye sevki gerçekleştirildi. Ayrıca çağrı merkezinde arama yapan polisler zayıflama haplarına ait bilgilere ve hap stoklarına ulaştı. Kaçak zayıflama hapları üzerinde yapılan incelemede kullanımı sonucunda ölüme sebebiyet verebilecek kadar tehlikeli olduğu bilgisi verildi. Zayıflama haplarının ne olduğu belirsiz bir çağı merkezi tarafından satılması Ankara’lı vatandaşların sağlığı üzerine ciddi bir tehdit oluşturuyordu. Polis olayla ilgili geniş kapsamlı soruşturmasına devam ediyor.

Yasa dışı, reçetesiz ve kaçak zayıflama haplarının zararları

Kaçak zayıflama haplarının, çok hızlı kilo kaybına sebep olarak önüne geçilemez bir hastalığa dönüşebileceği söyleniyor. Bu tür haplar kalp yetmezliği ve tansiyon rahatsızlıklarına sebep olarak vücut dengesini bozabilir. Bilinç kayıplarına kadar giden ciddi problemler oluşabilir. Özellikle uzak doğudan gelen ve doğal olduğu iddia edilen organik süper zayıflama hapları olarak da reklamı yapılan hapların oldukça zararlı olduğu uzman hekimler tarafından belirtilmektedir. Ne olduğu belirsiz bu ilaçlar karaciğer yetmezliğine dahi sebep olabilmektedir. Kaçak ilaçların bir çoğu beyin sinyallerinizi bozmaya yönelik olduğu için kalıcı hasarlara yol açmaktadır. Kilolarınızla barışmayı kendinizi yıpratmamayı deneyiniz. Obezite sorununuz var ise bunların bilimsel olarak uzman hekimlerle çözülmesi gerekir. Kilo problemi olan vatandaşlarımız mutlaka doktor kontrolünde reçete ile alınan eczaneden temin edilerek yutulan yasal ilaçları kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir