İlçe sağlık müdürlüğü, ‘yazıyı biz asmadık’ dedi

İlçe sağlık müdürlüğü yetkililerini arayıp Etimesgut Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası yazısını sorduk. Sağlık müdürlüğünden bir yetkili yazıyla alakamız yok o yazıyı kim astı herhangi bir bilgi sahibi değiliz şeklinde açıklama yaptı. Bir kaç gündür yazıyla ilgili telefonlar aldıklarını belirtti. İnternet ortamında yaptığımız araştırmada konuyla ilgili herhangi bir bilgi olmadığını fark ettik. Olayı yerinde incelemek üzere Maksimum Pikabu Avm’ye gittik. Uzaktan bakıldığında hizmetlerin durduğunu herhangi bir dükkan olmadığı izlemini edindik. Yinede umudumuzu yitirmeden içeriye girdik ve sağlıkla ilgili bir kurum olup olmadığını açılıp açılamayacağına baktık. Gördüklerimiz karşısında şoka uğradığımızı söyleyebilirim. İçerideki bütün dükkanların kapandığını ve başka bir yere taşındığını Devlet Hastanesi bir yana AVM adına bir şey kalmadığını görmüş olduk. Ek hizmet binası buraya açılmayacak muhtemelen de yakın zamanda bu yazı sökülecek diye tahmin ediliyor. Eryaman’ın herhangi bir yerinde Etimesgut Devlet Hastanesine ait bir ek hizmet binası bulunmuyor.

Haberimize konu olan Etimesgut Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası yazısı

İlçe sağlık müdürlüğü
Stad tarafına bakan bölümden yazıyı görmek mümkün yazının olduğu taraftaki camlar bile sökülmüş durumda. Sağlık bakanlığının logosu dikkat çekiyor. İlçe sağlık müdürlüğü yazı bize ait değil diyor.
Etimesgut devlet hastanesi ek bina eryaman
Dışarıdan yazının asıldığı ve görünen yerin içerisi.
Pikabu eryaman
Pikabu çocuk avm’nin girişindeki yazı. Sağlık hizmetleri burada hiç verilmemiş.

Pikabu Avm İçerisinden Görüntüler:

Maksimum pikabu
Alış veriş merkezi şuan da hizmet vermiyor.

İlçe sağlık müdürlüğü yazıyı kimin astığını bilmiyor. Peki o tabela kime ait?

Çevre esnafından aldığımız bilgiler tabelanın alış veriş merkezi kapanmadan önce asıldığı yönünde. Eryaman halkı burada bir sağlık hizmeti olduğunu sanıp geldiğinde içeride gördüğü manzara karşısında hayal kırıklığına uğrayıp geri dönüyor. Kapanan alış veriş merkezi içerisinde çöpler ve sprey boyayla yazılmış yazılar var. Yürüyen merdivenler toz içinde açık hiç bir dükkan yok. Bazı dükkanların camları çerçeveleri sökülmüş. Neyse ki girişte ve bir kaç yerde güvenlik kamerası bulunuyor. Bu güvenlik kameraları da olmasa bu yerin durumunu hayal bile edemiyoruz.

yürüyen merdiven
Alış veriş merkezi içerisindeki yürüyen merdiven.

Alış veriş merkezinden diğer görüntüler giriş kapısındaki çöpler ve duvarlardaki yazılar dikkat çekiyor.  Pikabu içinden eryaman

Stad gelirse sonuç ne olur?

Stad geldikten sonra bu alış veriş merkezinin durumunu tahmin etmek gerçekten çok güç. Fikir sahibi değiliz.  Hemen dibinde metromall yanı başında metro ve stad olan bir alış veriş merkezi neden böyle terk edilmiştir. Bunlar hakkında kimse bir şey bilmiyor. Tek bilinen gerçek ek bina yazılı tabelanın gerçeği yansıtmadığı içeride hiç bir sağlık faaliyeti belirtisi olmadığıdır. Çevre halkı avm’nin makus talihinin değişebileceğinden çok umutlu değil. Bir zamanların maksimum avm’si malesef artık metruh bir yapıya dönüşüyor. Kullanılamaz hale geliyor. Zaman ne gösterir bilinmiyor. Böylesine kıymetli bir yerin zaman içinde düzeleceğini düşünerek bu alandan ayrılıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir