Hızlı Tren 1 ay Eryaman YHT’den kalkacak

Yüksek hızlı tren seferleri alt yapı iyileştirme çalışması sebebiyle, 1 ay süre ile Eryaman garından gerçekleştirilecek. TCDD web sitesinde yapılan resmi açıklamaya göre 2 Ocak ve 1 Şubat tarihleri arasındaki geliş ve gidiş olmak üzere tüm YHT seferleri Eryaman hareket noktasından yapılacak. Bu süreçte halkın mağdur olmaması için bazı tedbirlerinde alındığı söylenebilir. Bu tedbirler arasında YHT yolcularına Banliyö trenlerinin ücretsiz olması yer alıyor. Hızlı tren ile Eryaman’a gelen yolcuların tren biletlerini göstererek banliyöden ücretsiz yararlanabilecekleri bilgisi verildi.

YHT yolcularına Başkentray ücretsiz

Ankara Tren Garı (ATG) den Eryaman YHT’ye gelen yolcularda aynı şekilde hızlı tren biletlerini göstererek Başkentray’dan ücretsiz yararlanabilirler. Hat üzerinde yapılacak çalışmalar sebebiyle banliyö trenleri son seferi 19:45 te hareket edecek. Yani Sincan’dan hareket edecek son Başkentray seferi 19:45, Kayaş’tan hareket edecek son seferde yine aynı şekilde 19:45 olarak belirlendi. Bu saatten sonraki seferler gerçekleşmeyecek bilgisi TCDD yetkilileri tarafından halkımıza duyuruldu.

Eryaman YHT
Eryaman YHT gar bilet gişesi

Eryaman YHT garı ulaşım bilgileri

Ego otobüsleri yardımıyla Eryaman YHT garı bölgesine ulaşmak mümkündür. 559 numaralı otobüs Fatih ve Eryaman bölgesine hizmet vermektedir. Otobüs saatleri: 07:00 08:15 09:30 10:45 12:00 13:15 14:30 15:45 17:00 18:15 19:30 20:45 22:15 şeklindedir. Eryaman YHT önü istasyon caddesinden Kızılay yönüne gitmek isteyen yolcular 511-3 (15dk da bir sefer yapar) Bakanlık otobüsünü tercih edebilirler. Ulus metrosu bölgesine gitmek isteyen yolcular ise 510-3 (15 dk da bir otobüs vardır) Sıhhiye numaralı özel halk otobüsünü tercih edebilir. 510-3 numaralı otobüs A-city ve Ankamall önünden geçmektedir. Yenimahalle tarafına gidecek yolcular İvedik kavşağı üzerinden aktarma yapabilirler. Yine 511 ve 524 numaralı Ümitköy metro otobüsleri ile Ümitköy bölgesine ulaşım sağlanabilir.

Hızlı Tren Eryaman
Eryaman Hızlı Tren İstasyonu

İstasyon caddesi bölümüne özel araçla gelecekler için yoğun saatlerde az da olsa park sıkıntısı ve trafik olabilir. Fakat optimum tarafındaki park yeri oldukça müsait gözüküyor. Özel araçla gelişlerde Ayaş yolu bölümü kullanılabilir. Optimum kavşağında dönüş yapılarak bölgeye ulaşım sağlanabilir. Ego otobüsleri ile Ankara’nın her yerine bu bölgeden kolaylıkla ulaşmak mümkündür. YHT garı Optimum avm’ye 2.3 km uzaklıktadır.

Hızlı tren istasyon caddesi
Hızlı Tren Giriş-Çıkış Kapısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir