Haftasonu meydana gelen olaylar

Haftasonu meydana gelen olaylar Eryamanlılar tarafından haber merkezimize gönderildi. Bu hafta sonu semtte hareketli saatler yaşandı. Şeker mahallesine giden yolda trafik kazası oldu. Kazada şoför araç içinde sıkışarak yaralandı. 3. etap tarafında bir araç yandı. Etraftakiler aracı söndürmek için uğraştı fakat çabalar yetersiz kaldı. 1. etap pazar yeri önündeki araçlara ilk kez ceza yazılmaya başlandı. Eryaman lisesi önünden başlayarak polsana kadar olan yol kenarına dikey olarak araç park ediliyordu. Bu araçlar trafiği oldukça kilit hale getiriyordu. Bu pazar bu alanda trafik polisi hatalı park yapan araçlara ceza yazdı. Normalde pazar yerinin yan tarafında ve arka tarafında park yerleri bulunuyor. Bu alanları tercih etmeyen vatandaşlar malesef ceza ödemek durumunda kalacaklar. Bu araç sahipleri için pazar alış verişi biraz pahalıya patladı. Eryaman girişindeki trafik ışıkları bozuldu. Bozulan trafik ışıkları tehlike yarattı. Hafta sonu bir kaç bölgede trafik ışıklarının bozulması muhtemelen soğuk havalar veya elektrik kesintilerinden kaynaklandı.

Eryaman ve Ankara’nın çeşitli yerlerinden semte büyük oranla ilgi vardı. Özellikle Göksu parkı, Optimum ve Metromall oldukça kalabalıktı. Kc Göksu avm otoparkı ise yine tamamen doldu. Göksu parkı araç ile giriş ücretinin 7 tl olması araç sahiplerinin avm otoparkını tercih etmesine sebep oldu. Ayrıca günlerdir devam eden göksu parkı giriş kapısına turnike ve otomatik sensör çalışmaları bitmek üzere. Göksu parkı yakınındaki yeni asfalt ile eski asfalt arasındaki kot farkı ve yükseltiler traşlandı. Eryaman 5. etap tarafından Metromall’e giden yolda kaldırım olmamasına tepkiler giderek artıyor. Eryamanda hafta sonu gece ve sabah erken saatlerde don olayı ve sıfırın altında sıcaklıklar görüldü. Öğlen saatlerinde ise güneşli güzel bir hava bizleri karşıladı. Cumartesi ve Pazar günleri Göksu parkında gezinti ve piknik için uygun bir havada geçti.

Haftasonu meydana gelen olaylar ait fotoğraflar:

Eryaman haftasonu
Eryaman gimsa arkası şeker mahallesi yakınında meydana gelen kazada sürücü araç içerisinde sıkıştı.
Haftasonu
Eryaman 1. etap pazar yeri önündeki araçlara ceza kesildi.
Haftasonu
Eryaman 3. etap da araç yandı. Çevredekilerin çabası yetersiz kaldı.
Haftasonu
Eryaman girişinde pazar sabahı trafik ışıkları bozuldu. Tehlikeli durumlar ortaya çıktı. Ayrıca semtin çeşitli yerlerinde benzer durumlar görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir