Güzelkent Aile Yaşam Merkezi

Güzelkent aile yaşam merkezi bu yıl içerisinde hizmete girmesi beklenen yeni projeler arasında yer alıyor. İnşaatını gezdiğimizde büyük oranda bitmiş olduğunu gördük. Çevre düzenlemesi işlemleri pek uzun sürmeyecek gibi duruyor. Kaba inşaat ve dış kaplama bitmiş. Diğer aile yaşam merkezlerine oranlar daha modern bir yapı inşa edilmiş. Oldukça büyük ve bu bölgenin yükünü kaldırabilecek donanıma sahip bir bina olarak yapıldı.Yüklenici firma Akçim Yapı Endüstrisi ve Ticaret Ltd. Şti. şantiye şefi ise M. Güçhan Kaya. Binanın inşaat işlerinin kontrolü Etimesgut Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Bu bina Eryaman’daki ikinci Etimesgut Belediyesi aile yaşam merkezi olacak. Diğer tesis Göktürk aile yaşam merkezi olarak biliniyor. Fakat ücretli olması sebebiyle halk Planet aile yaşam merkezine daha fazla ilgi gösteriyor. Büyükşehir belediyesinin aile yaşam merkezleri  halktan ücret talep etmediği için tercih sebebi oluyor. Ayrıca Elvankentte yer alan Planet’in ücretsiz servislerinin de yer alması oraya rağbet artışının en büyük sebeplerinden. Halk Güzelkent’in ücretsiz olmasını istiyor.

Güzelkent Aile Yaşam Merkezi
Güzelkent Aile Yaşam Merkezi üst çapraz açıdan arka tarafının görüntüsü
Modern mimari
Modern mimarisiyle aile yaşam merkezleri arasında fark yaratacağa benziyor.
Cam kaplama
Ön duvarının çoğunluğunun cam olması yapıya güzellik katmış.
Galaxy avm
Galaxy avm tarafından bir görüntü. Üst katındaki detaylar güzel görünüm kazandırmış.
Şantiyenin girişi
Şantiyenin giriş kapısı çevre düzenlemesi devam ediyor. İnşaat işleri henüz bitmedi.

 Güzelkent Aile Yaşam Merkezi ulaşım

Galaxy alış veriş merkezinin tam karşısında yer alıyor. Metromall ve Eryaman otobüsleri son durağına yürüyüş mesafesindedir. Devlet mahallesi metrosu ile de bölgeye ulaşım sağlamak mümkündür. Fakat toplu taşımalarda bir miktar yürümeniz gerekiyor. Güzelkent bölgesinde halk için güzel bir imkan sağlanmış oldu. Eryaman’ın diğer bölgelerinden ise toplu taşıma ile ulaşım sağlanabilir. Bu bölgeden geçen otobüs hatları: 531, 540, 540-2, 540-6, 541, 541-1, 541-2, 541-3, 543-1, 580 hatları ile metromall önünde inerek yürüyebilirsiniz. Ayrıca 531, 545, 580 ve 585 ile Güzelkent aile yaşam merkezi önünde inebilirsiniz. Şuan itibariyle henüz aile yaşam merkezinin açılmadığını inşaat aşamasında olduğunu tekrar belirtmekte fayda var.

Etimesgut fen işleri müdürlüğü
Güzelkent aile yaşam merkezi inşaatı Etimesgut fen işleri müdürlüğü tarafından denetleniyor.

Güzelkent aile yaşam merkezinin Eryaman halkına hayırlı olmasını temenni eder. Etimesgut belediyesini bu güzel tesis için tebrik ederiz. Fakat bir isteğimiz var halkın kullanımına sunulan bu tesisin ücretsiz olarak hizmet vermesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir