Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GATA)

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine Eryamandan ulaşım için bir çok alternatif mevcut. Öncelikle belirtmek gerekir ki bu hastane Keçiören ilçesinde yer almaktadır. Ayrıca Etlik semtine giden bir çok minibüs ve otobüs bu hastaneye yakın bir konumdan geçmektedir. Ancak biz size Eryaman’dan Gata’ya nasıl gidileceğini detaylı bir şekilde anlatacağız. Alışılmış ismi olarak Gata denilse de askeri hastaneler kapatılıp sivil olunca hastanenin ismi değişti. Siz yinede Gülhane dediğinizde herkes burayı bilecektir. Öncelikle bizim bu hastaneye ulaşım sağlamamız için Etlik-Keçiören dolmuşlarına veya otobüslerine yakın bir yere gitmemiz lazım. En kısa güzergah olarak Hastane metrosu durağı yada İvedik metrosu durağında inebiliriz. Fakat uzun bir güzergah olan Sıhhiye köprüsünü de tercih edebilirsiniz. Eryamandan ulaşım konusunda mutlaka aktarma yapmanız gerekli. Tek toplu taşıma aracı kullanarak bu hastaneye gitmeniz mümkün değil. İlk olarak Eryaman metrosuna binip Batıkent durağına ulaşıyoruz. Sonrasında buradan Kızılay metrosuna aktarma yapıyoruz. Yaklaşık olarak Eryamandan Batıkente gitmeniz 15-20 dk sürüyor.

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eryaman’dan gidiş

1. Güzergah

Batıkent istasyonundan Kızılay metrosuna bindikten sonra İvedik istasyonunda inerek 414-1 numaralı Aktepe – İvedik metro ringi Ego otobüsüne aktarma yapıyorsunuz. Bu otobüs Gülhane hastanesinin tam önünden geçecektir. Hastanenin önünde inebilirsiniz. Bu yolla en kötü ihtimalle tam 1 saat sonunda Eryaman’dan hastanenin önüne varmış olursunuz. Bu güzergahın tek avantajı yürümeden otobüsten hastanenin önünde inmeniz.

İvedik metrosu
İvedik metrosunda indikten sonra 414-1 numaralı ego otobüsüne binmeniz gerekiyor. Bu otobüs Gata’nın tam önünden geçer.
Gülhane
414-1 nolu otobüs Gülhane önünden geçen otobüs olduğu için tam karşısında inersiniz.

2. Güzergah

Bu güzergah içinde Batıkent metrosuna ulaşmanız gerekiyor. Batıkent metrosuna bindikten sonra Hastane durağında inerek Vatan caddesi çıkışına yöneliyoruz.Vatan caddesi ile 357. caddenin kesişim noktasından Keçiören-Ostim minibüslerine biniyoruz. Etlik semtine gelince saat kulesini göreceksiniz. Giresun caddesinde bu saat kulesini gördüğünüz zaman minibüsten inerek sağ taraftan aşağıya doğru yürürseniz o yol hastaneye çıkar. Bu yolla dolmuş normal seyrinde giderse 50 dk sonunda hastaneye ulaşırsınız.

Hastane metrosu
Hastane metrosu Vatan caddesi çıkışı
Keçiören-Ostim minibüs
Hastane metro durağı yakınındaki Keçiören-Ostim minibüs durağı
Etlik saat kulesi
Etlik saat kulesi dolmuştan bu durakta inerek hastaneye doğru yaklaşık 100-200 metre yürümeniz gerekiyor.

Hasta olan tüm vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz. Ayrıca biz bu yazımızı yazarken hastane ek bir binada yapıldığı bilgisini aldık. Hastanenin yanındaki boş araziye oldukça büyük bir bina yapılıyormuş. Orası da çok yakın bir zamanda hizmete girecek. Modern ve daha büyük bir bina olduğu gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir