Göksu ve Çakırlar yeni yolla bağlanıyor

Göksu ve çakırlar bağlantı yolu Eryaman’ı Batıkent’e bağlayacak yeni bir güzergah olarak yapılıyor. Şu bölgede aski ekipleri çalışıyor. Bu yüzden yol yapımına biraz ara verilmiş durumda. Göksu tarafından istanbul yoluna alternatif olarak yapılacak bu yolun trafiği biraz daha rahatlatması bekleniyor. Ayrıca Eryamandan Batıkente gidecek vatandaşlar göksu tarafından direkt olarak çakırlara ulaşım sağlayabilecek. Belediye başkanı sayın Mustafa Tuna geçenlerde yaptığı açıklamada aski bu bölgedeki çalışmasını bitirsin yolu tamamlayacağız şeklinde bir müjde verdi. Ankara’da trafik istatistiklerini paylaşan sayın Tuna trafiği rahatlatmak için yeni yol ve güzergahları açmaları gerektiğine vurgu yaptı. Her yıl araç sayısının hızla arttığını İstanbul’un kişi başına düşen araç sayısının Ankara’nın yarısı kadar olduğunu belirtti. Araçların azaltılmasının mümkün olmadığını ancak yeni yollarla trafiğin dağıtılabileceğini konuşmasına ekledi. Eryaman’dan Batıkent Çakırlara açılan bu yol ile trafiğin bir nebze daha azalacağını ümit ediyoruz. İstanbul yolunu kullanmak zorunda kalmayacak bir miktar araç bu yol üzerinden merkeze ulaşabilecek. Bu Eryaman’ın gelişmesi içinde sevindirici bir gelişme.

Göksu ve Çakırlar arası yapılacak yol hakkında açıklama yapıldı.

Göksu ve Çakırlar
Göksu ve Çakırlar arası yapılan yol hakkında yetkililer tarafından yapılan son açıklama şu şekilde.

Yola ait bazı fotoğraflar ABB Genel Sekreter yardımcısı ve fen işleri daire başkanı Vedat Üçpınar tarafından 20 Aralık 2017 tarihinde Twitter isimli web sitesinden Mustafa Tuna ile paylaşıldı ve Bahar ayında bitirileceği belirtildi.

Göksu ve Çakırlar
Vedat Üçpınar’ın Mustafa Tuna ile paylaştığı bir fotoğraf.
Göksu ve Çakırlar
Vedat Üçpınar yol inşaatının 2018 bahar ayında bitirileceğini sayın belediye başkanı Mustafa Tuna’ya yazmış.
Çakırlar yolu
Twitter üzerinden paylaşılan havadan çekilmiş fotoğraflarda yol güzergahının büyük oranda açıldığı ve kavşağın hazırlandığı görülüyor. Kaba işler bitmiş büyük oranda.
Göksu yolu eryaman
Havadan çekilen bu görüntüler bize yol hakkında fikir veriyor. Son aldığımız bilgiye göre yol çalışmasına aski ekipleri devam ediyor. Aski ekipleri işini bitirince yol yapımına devam edilecek.
Göksu parkı
Göksu yolunun yukarıdan kuş bakışı görünüşü 6 aralık günü paylaşıldı.
Eryaman yolu güzergah
Eryamanı Batıkente Göksu parkı tarafından Çakırlara ulaştıracak yol güzergahı fotoğrafta işaretlendiği üzere görülüyor.

Batıkente ve merkeze kolay bir ulaşım ayrıca trafiğin rahatlaması açısından yol yapılması sevindirici gelişmedir. Yol hakkındaki son durum ise aski ekiplerinin çalışmasının bitmesi bekleniyor. Daha önce yol üzerinde hukuki sorun olduğu söyleniyordu. Bunlar çözülmüş gözüküyor. Ayrıca yetkililerin açıklamasına göre yol 2018 yılında bitirilecek gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir