Göksu Parkı’nda Otopark Uygulaması Değişti

Eryaman’ın görünen ve bilinen yüzü Göksu parkı otopark işletmesinde değişiklik yapıldı.Daha önce 12.03.2018 tarihinde alınan kararla girişlerin kağıt çıktı alınarak otomatik bariyerlerle yapıldığı ve çıkışlarda görevliler tarafından 1 TL gibi temsili bir ücretin tahsil edildiği bir sistem mevcuttu. 1 TL olduğu döneme ilişkin haberimiz sitemizde mevcuttur. Son yapılan değişikliklerle otopark farklı bir sisteme geçti.

2019 Aralık ayı itibariyle Göksu Parkı’nda otoparklarda fiziki düzenlemeler yapıldı.Daha önce yol kenarlarına park yapılabilirken yol plastik engellerle ikiye bölünerek çift yönlü hale getirildi. Giriş ve çıkışlarda ücret alınmayan parkta zaman geçirmek için park ettiğinizde belirli bölgelerdeki görevliler tarafından makbuz kesilerek ücret talep edilmektedir.

2018 Mart ayında bariyerli sisteme geçilmişti.

Göksu Parkı Otopark Ücreti Ne Kadar?

Göksu Parkı’nda park etmediğiniz sürece girişi ve çıkışında herhangi bir ücret alınmamaktadır. Eski sistemden farklı olarak girmek zorunda olduğunuz park bölgelerinde görevliler 9 TL ücreti peşin olarak tahsil etmektedir.

Yeni sistem kış aylarında olmamız sebebiyle henüz tüm otopark bölgelerinde uygulanmamaktadır. Tüm otoparklarda görevliler şuan itibariyle bulunmamaktadır. Uygulamanın Eryaman halkı için olumlu ve olumsuz yanları ilerleyen zamanda ortaya çıkacaktır. Eryaman.org ailesi olarak hayırlı olmasını temenni ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir