Göksu Parkı Piknik Yeri Ulaşım Bilgileri

Göksu parkı piknik yeri ve düğün salonuyla dikkat çekmektedir. Ayrıca geniş bir yürüyüş alanı bulunmaktadır. Parka araçla giriş ücretli olduğu için ziyaretçiler genellikle araçlarını parkın karşısında bulunan KC Göksu Avm ye bırakırlar. Etrafında bulunan Eryaman halkı burayı spor yürüyüşleri içinde kullanır. Yaz aylarında aşırı duman çıkmaktadır. Çok sayıda Ankaralı çevre ilçelerden piknik için bu alana gelirler. Ayrıca Göl bisikleti bulunmaktadır. Göl bisikleti sizi adeta deniz bisikleti hissi verir.
Ankara da deniz bisikleti keyfi yapabileceğiniz nadir yerlerdendir. En son gittiğimde araçla giriş 7 tl idi deniz bisikleti ise 20 tl. Semaver çay içmiştik arkadaşlarla onunda fiyatı 25 tl civarıydı. Semaverden toplam 14-15 bardak çay çıkmıştı. Çok çay içecekseniz kafeler de semaver mantıklı olabilir.

Göksu Parkı Manzara
Göksu parkı ve kaşmir manzarası
Göksu Parkı Kuş Bakışı
Kuş bakışı göksu parkı
Göksu Parkı Ada
Ada restoran ve düğün salonu

Düğünlerde salonun önüne kadar aracınızla gidebilirsiniz. Düğüne geldiğinizde aracınızdan giriş ücreti alınıyor diye biliyorum. İçeride 2 de halı saha var. 7 ye 7 maç yapmıştık kişi başı 7 lira civarı vermiştik. Halı sahaya gelenlerden giriş ücreti alınmıyor. Gölün en sessiz sakin yerlerinden biri ise orta kısımda bulunan ada. Ayrıca ada çevresinde balık tutulmasına da izin veriliyor. Göksuya çoğu kişi balık tutulması ve deniz bisikleti olması sebebiyle Eryaman’ın denizi diyor. Göksu içerisinde çocuklar için mini birde lunapark bulunuyor. Ayrıca dağ kızağı aktivitesi de güzel. Göl içerisinde alkol içilmesi kesinlikle yasak, zaten sürekli gezen güvenlikler gördüklerinde uyarıyor. Aile yeri olması sebebiyle alkol içenlerin olay çıkarmaması için bu uygulama yerinde olmuş. Göksu parkı gece geç saatlere kadar yürüyüş yapılabilecek güzel bir alan. Gayet nezih hiç bir şekilde rahatsız edilmiyorsunuz. Ailenizle gönül rahatlığıyla geç saatlere kadar piknik yapabilirsiniz. Piknik alanında çardaklar (kamelya) bulunuyor. Bunların hemen yanında mangal yerleri var. Göksu parkının hemen karşısında solda çağdaş market ve KC Göksu avm içinde migrosta var. Pikniğe eksik getirdiğiniz şeyleri buralardan temin edebilirsiniz.

Göksu Parkı Dağ Kızağı
Göksu parkında dağ kızağı aktivitesi
Göksu Parkı Semaver çay
Göksu parkı çay keyfi
Göksu Parkı Göl Bisikleti
Göl bisikleti keyfi göksu parkı

Göksu parkına metro ile ulaşım için Eryaman 1-2 durağında inmeniz ve bir miktar yürümeniz gerekiyor. Otobüs ile ulaşımlarda Etimesgut,Elvankent,Sincan,Fatih, Kızılay, Sıhhiye,Sezenler, Beşevler, Güzelkent bölgelerine Göksu önünden otobüsler ve minibüsler mevcut. KC Göksu Avm saat 10.00-22.00 saatleri arasında açık ve içerisinde yiyecek içecek için yerler var. Burger King avm’nin en alt katında yer alıyor.

Göksu Parkı kış manzaraları

Göksu Parkı kar manzara
Göksu parkı kış ayı eşsiz bir manzara
Göksu Parkı yüksek çekim
Göksu parkı buz tutmuş
Göksu Parkı buz tutmuş
Karlı bir günde göksu mazarası

Göksu Parkı Piknik Yeri Ulaşım Bilgileri” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir