Göksu Parkı doldu araçlar içeri alınmadı

Göksu Parkı yakın zamanda otopark ücretleri 1 lira yapılan yerler arasındaydı. Hava güzel olunca Ankaralılar parka akın etti. Araç girişlerinin 1 tl olması içerideki otopark alanını cazip kıldı. Öğlen 14.00 gibi giriş kapısı önündeki göbek kilitlendi. Araçlar içeriye giremez oldu. Yarım saat sonra ise yetkililer içeride yer kalmadığını söyleyerek araç girişlerine izin vermedi. Vatandaş içeri giremeyince kapı önlerinde tepki gösterdi. Polis ekipleri ise giriş kapısı önündeki trafiği açmak için yoğun çaba harcadı. İçeriye giren araçlar içinde olumsuzluklar başladı. Çıkış kapısı tarafındaki 300 metrelik yolda dakikalarca bekleyen araçlar oldu. Park içerisinde araçla ilerlemek adım adım gerçekleşti. Güvenlik görevlileri araçları yönlendirmek için yoğun bir mesai harcadılar. Göksu parkı Pazar günleri kalabalık oluyor. 7 tl ücret alınırken bile içerideki araç trafiği fazla oluyordu. Ücret indiriminden sonraki ilk güzel havayı değerlendirmek isteyen vatandaşlar 1 tl ücreti fırsat bilerek araçla giriş yapmak istedi. Durum böyle olunca park bünyesi araç kapasitesini aştı.  Otopark alanı olarak çok büyük bir alana sahip olmayan Göksu kısa sürede doldu.

Göksu Parkı pazar günü kalabalığı

Video

Fotoğraflar

Göksu parkı
Göksu parkı giriş kapısının önündeki yol kilitlendi.
Vatandaşlar
Vatandaşlar 1 nolu kapının kilitlenmesinden sonra aşağıdaki 2 nolu kapıya yönlendi ve orası da kısa sürede yoğunluktan etkilendi.
Polis ekipleri
Polis ekiplerinin yoğun çabaları sonucunda yolda saatler sonra normal seyrinde akmaya başladı.

Göksu her hafta sonu yoğun oluyor fakat ilk defa bu kadar kişi araçla park içerisine girmek istedi. Genelde araçlar yol üzerine ve karşısında alış veriş merkezine park ediliyordu. Bir miktar ziyaretçi de park içerisine giriyordu. Böylece yoğunluk paylaşılmış oluyordu. Ayrıca toplu taşımayı tercih eden misafirlerde olduğu için bu denli bir yoğunluk yaşanmıyordu. İçeri giriş yapmak için gelen sürücülerle görevliler arasında kısa süreli gerginliklerde yaşandı. İstanbul yolundan gelip Göksu üzerinden Eryaman semtine giriş yapmak isteyen vatandaşlarda Göksu trafiğinden etkilendiler. Eryaman girişi de kapanmış oldu. Bu bölgeye Pazar günü gelecek misafirlerin alış veriş merkezi otoparkı ve Çağdaş market önündeki alanı tercih etmeleri daha sağlıklı olacaktır. Göksu parkının Ankara ve semtimizin en önemli çekim merkezi olduğunu görmüş olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir