Gençlerbirliği maçlarını Eryaman Stadında oynayacak

Gençlerbirliği Eryaman stadı çalışmalarında mutlu sona ulaşıldı. Ligin kalan maçlarını artık Eryaman stadında oynama kararı alan Gençlerbirliği kulübü resmi sitesi üzerinden duyuru yayınladı. Uzun bir süreç sonunda tüm prosedür halledildi ve bu hafta oynanacak Osmanlıspor maçı Eryaman’da gerçekleşecek. Sevindirici haberi sitede yeni yuvamıza kavuştuk olarak duyuran kırmızı siyahlı takımın yetkilileri emeği geçen herkese teşekkür etti. Daha önce Ankaragücü ve Alanyaspor arasında oynanan müsabaka ile açılan stadın ikinci maçı ise Gençlerbirliği ile Osmanlıspor arasında gerçekleşecek. Maç 9 Şubat Cumartesi saat 16:00 da başlayacak. Biletler ve kapı açılış saatleri için ilgili duyuruyu ilerleyen zaman içerisinde yapacağız. Gençlerbirliği için stad açılış maçı olan bu müsabakaya büyük bir ilgi olması bekleniyor. Ayrıca ulaşım bakımından stadın güzel bir noktada yer alması tüm Ankaralılar için bu maçta da büyük kolaylık olacak.

Gençlerbirliği Osmanlıspor

Eryaman Stadı Metro Durağı

Gençlerbirliği taraftarları için tekrar belirtmek gerekirse; Eryaman stadına ulaşım için Devlet Mahallesi metro durağında inilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu bölgeye çok sayıda otobüs ve minibüs hattı mevcuttur. Metro durağı ile stad giriş kapısı 50 metre uzaklıkta olup ulaşım oldukça kolaydır. Ayrıca otobüslerin durak uzaklığı da stad kapısına 100-150 metre uzaklıktadır. Kızılay’dan metroya binen bir taraftar stad durağı olan Devlet Mahallesine 35-40 dk gibi bir süreçte ulaşabilmektedir. Metro aktarmasız ulaşım sağlamakta olup hiçbir şekilde indi bindi yapılmamaktadır. Stad’a gelen metro hattı Törekent metrosu olarak bilinmektedir.

Stad çevresinde yiyecek içecek imkanı Metromall avm bünyesinde tedarik edilebilmektedir. Zabıta kontrolünde seyyar yiyecek satıcıları da tezgah açmaktadır. Özel araç ile Eryaman stadına geliş için trafik maç saati yaklaştıkça artmaktadır. Ayaş yolu ve İstanbul yolu ile bu noktaya ulaşmak mümkündür. Ayrıca çevre yolu bağlantısıyla stad bölgesine ulaşılabilir. İstanbul yolu üzerinden gelen taraftarlar 1. TBMM caddesi ve Göksu parkı önünden stad tabelalarını takip etmelidir. Çevreyolu bölümünü tercih eden taraftarlar ise Eryaman çıkışından yoldan ayrıldıktan sonra Eryaman stadı tabelaları ile ulaşım sağlayabilirler. Ayaş yoluna uzaklık ise 1-2 km kadardır. Otopark imkanları metro durağı çevresinde ve avm bünyesinde bulunmaktadır. Stad çevre düzenlemesi bitmek üzere olup otoparkı ilerleyen süreçte kullanıma açılacaktır.

Ankara takımları en az 2 sene Eryaman Stadında yazısı için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir