Evini mahallenin kedilerine açtı

Evini mahallenin kedileri gelsin diye açan Eryaman semti sakini çevre halkının ilgisini çekti. Hayvan sever bir vatandaşımız örnek davranışıyla övgü topluyor. Balkonuna yaptığı platform şeklindeki kaydırak ve açtığı bir göz ile kedilerin evine girmesine olanak sağladı.Soğuk kış günlerinde özellikle kediler ısınmak için araç motorları dahil bir çok yere sığınma ihtiyacı duyuyor. Belediye tarafından yapılan bir kaç noktada kedi evleri de bulunuyor. Duyarlı Eryamanlılar kartondan kediler için ev yapıp içine yiyecek koyuyor. Bu güzel davranışlara bir yenisi daha eklendi. Bu seferki başka yerlerde pek göremeyeceğiniz Eryaman’ın kültürlü ve iyilik sever insanlarına ait bir davranış. Evini mahallenin kedilerine açmak. Kendisininde kedi sahibi olduğunu öğrendiğimiz hayvan sever kişi hem kendi kedisinin evine girmesini kolaylaştırmak. Hemde diğer kedilere yuva olmak amacıyla güzel bir davranış sergilemiş. Twitter’da Kübra Nur Kalkan (kendisi de Eryaman’da ikamet ediyor) kedi merdiveni paylaşımıyla dikkat çekti. Merdivenin yenilendiğini gördüğünü ve gözlerimi dolduruyorsun Eryaman dedi.

Evini mahallenin
Mahallenin kedilerine açık ev

Evini mahallenin kedilerine açan Eryaman’lı

Örnek vatandaşın evinin kedilerin hepsine açık olması kedi merdiveni inşa etmesi dünya bu insanlar hatırına dönüyor. Şeklinde yorumlara konu oldu. Bir çok sosyal medya sitesinde öne çıkan paylaşımlarda hayvan sevgisi gündeme geldi. Çocuklarımıza bu sevgiyi aşılamamız gerektiği konuşuldu. Eryaman insanının bu konudaki duyarlılığı dile getirildi. Semtin güzel yanları ön plana geldi. Ankara’ya uzaklığının yanı sıra böyle nezih ve yeşillikler içinde bir yer olması övgüyle anlatıldı. Eryaman semti gerçekten aydın kesimden oluşuyor. Twitter’da düzenli yapısı ve insanların nezih olması sebebiyle kurtarılmış bölge diye espri yapanlarda oldu. Mahallenin tüm kedilerine açık bu ev aldığımız bilgiye göre 4. Etap Tunahan mahallesindeki yardımcı bloklarında yer alıyormuş. Örnek davranışından dolayı kendilerini tebrik ederiz. Sokak hayvanlarının da bir canı olduğunun düşünülmesi ve kıymet verilmesi güzel. Ahlaki gelişim düzeyinin bir diğer ölçüm noktasının hayvan sevgisi olduğunu unutmayalım.

Genelde soğuk havalarda uyarılar yapılır. Aracınızı çalıştırırken lütfen motorun içinden kedi sesi gelip gelmediğin bakın. Veya sıcak havalarda kapınızın önünde bir kap su koyun gibi. Bunların bir tık ötesini Eryaman halkı yaptı. Evini sokak hayvanlarına açtı. Karton kutulardan kedi evleri yaptı. Her köşe başına kedi maması koydu. Tebrikler Eryaman sen harika bir detaysın.

Nur Kalkan
İlgili Twitter Paylaşımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir