Esenboğa Havalimanı Eryaman YHT Havaş seferleri kaldırıldı

Esenboğa Havalimanı Eryaman YHT arası hizmet vermekte olan Havaş otobüs seferleri iptal edilmiştir. Ankara YHT garının sinyalizasyon çalışmaları sebebiyle kapalı olması ve Eryaman bölgesinden ulaşım sağlanması sebebiyle bu noktadan Havaş otobüslerine ihtiyaç bulunmaktaydı. Hizmet veren Havaş otobüsleri 11 TL ücret karşılığında Eryaman YHT önünden 45 dk gibi bir sürede Esenboğa Havalimanı bölgesine ulaşımı kolaylaştırıyordu. Yeni ulaşım güzergahı ile bu ulaşım en yakın nokta olan İstanbul yolu metro durağına yakın bir yer olarak belirlenmiştir. AŞTİ Otobüs Terminali Geliş Katı 129-130 nolu peron, İstanbul Yolu Metro İstasyonu Yaya Üst Geçidi Altındaki Otobüs Durağı, Pursaklar olmak üzere  3 duraktan yolcu alımı yapılacaktır. Esenboğa Havalimanı, Özal Bulvarı, Çevreyolu, İstanbul Yolu (Fatih Sultan Mehmet Bulvarı), Anadolu Bulvarı, Sakıp Sabancı Bulvarı, AŞTİ güzergahına ise yolculara havalimanı dönüş hizmeti verilmektedir.

Eryaman Havaş Durağı
Eryaman Havaş Durağı İstanbul Yolu Metro Durağı Yakınında.

Otobüsler 24 saat esasına dayalı olarak çalışmaktadır. Her saat 15 geçe ve 45 geçe saatlerde AŞTİ Otobüs Terminali Geliş Katı 129-130 No’lu Perondan kalkıyor.

Aşti Havaş Otobüs hareket saatleri

Havaş otobüslerinin Aşti'den kalkış saatleri
Havaş otobüslerinin Aşti’den kalkış saatleri

Eryaman’dan Havaş servislerine en yakın ulaşım noktası İstanbul Yolu Metro İstasyonu Yaya Üst Geçidi Altındaki Otobüs Durağı olarak görülüyor. Bu noktaya ulaşım için metro hattı kullanılabilir. Çünkü bu durak metro istasyonuna oldukça yakın. Havaş durağına otobüsle ulaşım sağlamak isteyen yolcular 501, 502, 527-2, 555-2, 556-1, 563-3 numaralı ego otobüsler Havaş durağından geçmektedir. 540-4 ve 527-1 numaralı otobüslerle de yolun karşı şeridinde inip üst geçidi kullanarak Havaş durağına geçebilirsiniz. 558 nolu ego otobüsüyle de İstanbul yolu metrosu önünden Havaş durağına geçebilirsiniz.

Eryaman YHT garından 559 nolu otobüse binip Eryaman 1-2 metro istasyonunda indikten sonra Metro ile İstanbul yolu metro durağına ulaşım sağlayabilir buradan da Havaş durağına geçebilirsiniz. Ayrıca ticari taksi ile Eryaman YHT garı önünden İstanbul yolu metro istasyonu yakınında Havaş servis durağına ulaşım mümkündür. Böylece Esenboğa Havalimanına direk gitmekten daha ekonomik bir yol ile ulaşım sağlarsınız. Eryaman’dan veya Eryaman YHT garı noktasında bu durağa direk olarak otobüs bulunmamaktadır. Mecburen metro hattı tercih edilmekte veya taksi tutulmaktadır.

Eryaman YHT ulaşım bilgileri için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir