Eryamandan askerlik şubesine gidiş

Eryamandan askerlik şubesine gidiş aracınızla 26 km yani 30 dk civarı sürmektedir. Metro ile Batıkent ve Kızılay aktarmalı olmak üzere 1 saat 20 dk civarı sürüyor. Askerlik şubesine gitmek için ilk olarak Eryamandan metro ile Batıkente oradan Kızılaya daha sonra ise Ankaray aracılığıyla Dikimevi durağına gitmeniz gerekiyor. Dikimevi durağında indikten sonra yaklaşık 1 km yürüme mesafesinde yer alıyor.

Askerlik şubelerinin hepsi aynı adrese toplanmış ancak çok büyük bir yoğunluk yok çalışanlar ilgili ve masa sayısı çok fazla. Gittiğinizde kendi askerlik şubenizin bulunduğu masaya gidip işlemlerinizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.
Adres isteyenler için: Abidinpaşa Mahallesi Münzeviler sokak no: 35 ilçe: Mamak Telefon: 0.312.362 70 71  Gitmeden önce evraklar ve işlemler hakkında telefonla bilgi almanız sizin için faydalı olabilir.

Eryamandan bir buçuk – iki saat önce çıkmanız zamanlı bir şekilde oraya varmanız için önemlidir. Sizlere metro ve ankaray kullanılarak nasıl gidebileceğinizi anlatmaya çalıştım. İsterseniz otobüs ve minibüste kullanabilirsiniz. Diğer ulaşım araçlarını sitemizdeki diğer yazılardan bulabilirsiniz. İşlemler çok uzun sürmüyor ancak bazen yoğun zamanlarda sarkmalar olabilir. Bu yüzden ulaşım konusunda bu durumları da hesaba katmalısınız.Gidişte sadece Eryamandan biniş için kart basıyorsunuz aktarmalar metro içinde yapıldığı için istasyon dışına çıkılmayınca herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Eryamandan askerlik şubesi için Dikimevi metro durağında inmeniz önemli:

Eryamandan askerlik
Dikimevi metrosu girişi

Ankaray’dan indikten sonra askerlik şubesine yürümeniz gereken güzergah:

Eryamandan askerlik
Dikimevi metrosundan askerlik şubesine nasıl gidilir?

Güzergahta tanyeli sokak ulaşımı daha kısa gözüküyor. Ancak google güzergah olarak Tıp fakültesi caddesini öneriyor. Tercih size kalmış haritada 3 farklı güzergah var. 15-16-18 dk süreler olarak belirlenmiş. Aslında çokta fark yok güzergahlar arası 1’er dakika fark gözüküyor. Tıp fakültesi caddesi güzergahı daha düz ve karıştırma olasılığı daha düşük gözüküyor. Yol üzerinde bir çok askeri tesis var yanılgıya düşmeyin güzergah sonunda gösterilen yere gideceksiniz.

Askere gidecek Eryamanlı kardeşlerimize şimdiden hayırlı teskereler dilerim. Güle güle gidin güle güle gelin vatan size minnettardır. Sormak istediğiniz her şeyi yorum bölümünden yazabilirsiniz.Askerlikle ilgili merak ettiğiniz şeyleri de cevaplarız. Yardıma ihtiyacı olan herkes yazabilir. Teşekkürler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir