Eryamandan Ankamall Nasıl Gidilir?

Eryamandan Ankamall e gitmek sandığınız kadar karmaşık değil. Ancak öncelikle sizlere Ankamall’den bahsetmek istiyoruz. Ankamall Ankara’nın en eski ve en büyük alış veriş merkezleri arasında yer alıyor. 2000 yılında popüler olan ve 5 bin araçlık otoparkıyla ilgi çeken bir merkez. İçerisinde dilenci ve seyyar satıcılar bulunmuyor. Akköprü istasyonu önünce biraz olsa da alış veriş merkezine sıçrayamamış. Haftasonu gitmeyi düşünüyorsanız sabah saatleri tenha oluyor. Aksine öğleden sonra bütün Ankara bu avm’ye akın ediyor. Ankamall yakın zamanda yemek katındaki tadilat sayesinde terasına kavuşmuştur. Ayrıca yemek katı oldukça büyüktür. Ankara’nın alış veriş hayatına 5M migros olarak giren avm 1999 yılından sonra büyümeye başlamıştır. En büyük avantajı merkezi yerlere çok az sayıda metro durağı uzakta olmasıdır.

Akköprü istasyonununda merkezin dibinde olması büyük bir avantajdır. Çok merkezi bir konumda yer almaktadır. Yenimahalle semtinin İstanbul ve Konya yollarının birleşim noktasındadır. 10 yıl önce ismi büyük tartışmalara sebep olmuştur. Fakat değişmemiş orijinal ismi ile kalmıştır. Ankara’nın en kolay ulaşım sağlanabilen avm’si olması ve çok büyük devasa boyutlarda kapalı otoparkı ile fark yaratıyor. Ayrıca sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin en popüler avmleri arasında yer almaktadır. Özellikle Gazi üniversitesinden pek çok öğrenci bu avm yi derslerden sonra kullanmaktadır. Güvenliğin en sıkı tutulduğu ve en çok insanın alış veriş yaptığı yerlerdendir. Alış veriş merkezini popüler yapan en büyük etken metro ulaşımı ve konumudur. Büyüklüğü zamanında böyle merkezlerin olmaması günümüz ayarına getirilmesi sürekli tadilat ve yenilemelerle güncel tutulması Ankamall’ü böylesi ünlü yapmıştır. Sadece bulunduğu semt değil bütün Ankara’dan müşterileri vardır. Bir şey ne kadar eski ve ilk yapılmışsa okadar popüler oluyor.

Eryamandan Ankamall
Eryamandan Ankamall e gidiş çok zor değil.
Eryamandan Ankamall e nasıl gidilir noktasına gelelim.

Eryamandan ulaşım için metroyu tercih ederseniz Eryaman 1-2 , Eryaman 5 veya Devlet Mahallesi duraklarından binebilirsiniz. Daha sonra Batıkentte inip, Kızılay metrosuna binmeniz gerekiyor. Bu metro ile Akköprü istasyonunda inmeniz gerekir. Akköprü istasyonunda indikten sonra dümdüz karşınıza geliyor. Otobüs veya minibüs kullanmak isterseniz zaten Ankamall çok popüler giden toplu taşıma araçlarının üstünde direk Ankamall yazısı bulunuyor. Yani herhangi bir duraktan toplu taşıma kullanarak gidebilirsiniz. Metro ile giderseniz 30-40 dk sürüyor. Otobüs veya Minibüsle ise 20-25 dk.

Ankamall Konumu:

Eryamandan Ankamall
Ankamall konumu ve büyüklüğü hakkında bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir