Eryaman’daki Piknik Yerleri

Ailenizle ya da arkadaşlarınızla birlikte güzel bir piknik yapmak istiyorsanız, Eryaman her zaman sizlere birbirinden farklı seçenekleri sunacaktır. Eryaman piknik yerleri bakımından avantaj sahibi olan bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Zira Eryaman’ın yakınında konumlanmış çok sayıda farklı mesire alanlarından söz etmek mümkün olmaktadır. Bu mesire alanlarında piknik yapabilir; sevdiklerinizle açık havanın keyfini sürebilirsiniz. İşte Eryamanlılar için mükemmel bir açık hava keyfi sunacak başlıca piknik yapılabilecek alanlar:

  • Göksu Parkı
  • Eryaman Kemal Sonunur Parkı
  • Harikalar Diyarı

Göksu Parkı

Sadece Eryamanlılar için değil; tüm Ankaralılar açısından mükemmel seçenekleri içeriğinde barındıran Göksu Parkı; Susuz Göleti’nin yeninden düzenlemesinden sonra oluşturulmuştur. Toplamda 550 bin metrekarelik bir alanın üzerine konumlanmış olan parkın; tam 127 bin metrekare büyüklüğün de bir de gölü vardır. Üstelik göl çevresindeki kıyı rekreasyonunun son derece doğal bir görünümü mümkün kıldığı da bilinmektedir. Bu doğal görünüm aynı zamanda oldukça hoş bir estetik görünümün oluşmasını da mümkün kılıyor. Bundan dolayı Eryaman piknik yerleri denildiğinde ilk akla gelen seçenek elbette ki Göksu Park’tır.

Göl çevresinde bulunan ahşap platformların oldukça güzel bir yürüyüş yol güzergahı oluşturduğu bilinmektedir. Bu da sevdiklerinizle güzel bir yürüyüşü Göksu Park’ında yapmanızı mümkün kılıyor. Yine göl etrafında bulunan su sporları tesislerinin de etkili aktiviteleri misafirleriyle buluşturduğunu biliyoruz. Ayrıca gölün iç kısmında yer alan 400 metrekare büyüklüğündeki gösteri platformunun da son derece estetik bir görünümü mümkün kıldığını söyleyebiliriz. Ziyaretçiler ‘’Nehir Gemisi’’ sayesinde gölün keyfini de çıkartabilmektedir.

Eryaman’a yakın bir konumunda yer alan Göksu Parkı; 500 aileye aynı anda piknik yapabilecekleri bir olanağı da sunuyor. Hem barbekü hem de güzel kahvaltılar için parkta çok sayıda ayrı masalar da yer alıyor. Göl çevresinde yapılan kıyı düzenlemeleri rekreasyon alanındaki doğal güzelliğe sosyal ve sportif bir renk katıyor. Yine parkta 2 km uzunluğundaki ray üzerinde gezinti trenine binerek; gezintiye de çıkabiliyorsunuz. Bütün bu güzellikleri tüm Ankaralılara sunan Göksu Parkı; her gün çok sayıda ziyaretçiyi konuk etmektedir.

Göksu Piknik Alanları

Kemal Sonunur Parkı

Eryaman semti sınırları içerisinde yerlan Kemal Sonunur Parkı; 2004 yılı itibariyle inşa edilmiştir. İsmini eski polis memuru Kemal Sonunur’dan alan bu park; içerisinde çocuk oyun alanları, kafe, futbol sahasıyla birlikte yürüyüş yolu da bulunmaktadır. Toplamda 20.000 metrekarelik bir alana sahip olan bu parkın; oldukça büyük bir yeşil alana sahip olduğunu da söyleyebiliriz.  Bundan dolayı Eryaman piknik yerleri söz konusu olduğunda ailelerin spor etkinliklerini yapabildikleri ve evcil hayvanlarını gezdirebildikleri bir alan olarak karşımıza Kemal Sununur Parkı çıkmaktadır.

Harikalar Diyarı

Tüm Ankaralıların yoğun ilgi gösterdikleri bir piknik yeri olarak karşımıza çıkan Harikalar Diyarı; Etimesgut ilçesi sınırları içinde yer alan bir doğal güzellik alanıdır. Eryaman bölgesine oldukça yakın bir konumda yer aldığı için Eryaman piknik yerleri denildiğinde doğal olarak ilk akla gelen seçenekler arasında da Harikalar Diyarı yer almaktadır.

Avrupa’nın en büyük parkları arasında yer alan Harikalar Diyarı; tam olarak 1 milyon 300 bin metrekarelik bir alanın üzerine kurulmuştur. 2004 yılı itibariyle açılmış olan bu güzel doğal alan; içerisinde halı sahalar; tenis kortları, basketbol sahaları, mini golf sahaları, kaykay pistleri ve go kart alanları bulunan devasa bir parktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir