Eryamanda silahlı saldırı 1 kişi hayatını kaybetti

Eryamanda silahlı saldırı meydana geldi. Halk ozanı ve şair  Ayten Gülçınar bu saldırıda hayatı kaybetti. İsmi tam olarak açıklanmayan yanındaki halk ozanı da ağır yaralandı. Nişanlısının oğlu olduğu ileri sürülen Hüseyin B. tarafından bu saldırının gerçekleştirildiği iddia ediliyor. Miras olayları yüzünden bir süredir nişanlısı ve kendisi tehdit alıyormuş. Mirasın paylaşılması hususundan dolayı çiftin evliliklerine karşı çıkılmış. Ayten Gülçınar 58 yaşındaydı bir dönem Behzat Ç. dizisinde de rol almıştı. Miras tartışmaları yüzünden başı belada olan çift bir süredir polis tarafından korunuyormuş. Fakat saldırının gerçekleştiği gün polisten herhangi bir koruma talebinde bulunmamışlar. Saldırıda ağır yaralanan diğer halk ozanı Halil B. ise hastanede tedavi altına alındı. Ayrıca miras mevzusu sebebiyle bir süredir ailenin bir çok bireyi tehdit altındaymış. Ayten Gülçınar’ın oğlu da bu isimler arasında yer alıyor. Fahrettin Gencer yaptığı açıklamalarda annesinin 1 yılı aşkın süredir tehdit edildiğini belirtti. Ayrıca çok sayıda şiir kitabı olduğunu Türkiye’deki dört kadın halk ozanından biri olduğunu söyledi.

Eryamanda silahlı
Ayten Gülçınar saldırıda hayatını kaybetti. Nişanlısı ağır yaralı saldırının sebebi miras paylaşımı.

Gülçınar’ın ölümüne sebep olduğu düşünülen şüphelinin aracı Keçiören’de terk edilmiş bir şekilde bulundu. Polis her yerde Hüseyin B.’yi arıyor. Bulunması için çalışmalar sürüyor.

Unesco tarafından Paris’e davet edilmişti

Ayten Gülçınar’ın oğlu annesinin Unesco tarafından Türkiye’yi temsilen Paris’e davet ediliğini açıkladı. Ozanlık geleneğini sürdürmek için bir çok çalışma yaptığı söyleniyordu. Muhsin Yazıcıoğlu öldükten sonra yazdığı Ağıt isimli türkü ile milyonlara ulaşmıştı. Ayten Gülçınar Ankara Sincan Cimsit Mezağlığında toprağa verilecek ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Eryamanda silahlı saldırı olayı ilk değil

Eryaman’da gerçekleşen bu silahlı saldırı bize 2013 yılında gerçekleşen olayı hatırlattı. TÜBİTAK çalışanı Göktuğ Demiraslan, kız arkadaşı Elena silahlı saldırıya kurban gitmişti. İki olaydaki benzerlik evlerinden çıkarken kapı önünde Eryamanda gerçekleşmiş olması. Katili gören olmamıştı ve beyaz renkli bir araçla kaçmıştı. Katil günler sonra ancak yakalanabilmiş. Eryaman sessiz sokakları ve yüksek katlı binalarından dolayı nüfus yoğunluğu olan bir yer. Durum böyle olunca semte dışarıdan gelen yabancı kişileri veya şüphelileri ayırt etmek çokta mümkün olmuyor.

Güncelleme: Katil zanlısı Sincan’da saklandığı evde yakalandı. Cinayette kullandığı silah evde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir