Eryamanda satılık araç motorundan yılan çıktı

Eryamanda satılık bir aracın motoruna giren yılan sahibine ve müşterisine zorlu anlar yaşattı. Geçtiğimiz günlerde etkili olan şiddetli yağmur sonrası çok ilginç olaylar yaşanmaya devam ediyor. Ankara genelinde birkaç aracın motor kısmında yılan bulundu. Olay Eryaman Ata Mahallesi bölgesinde yaşanırken motor bölümüne giren yılan tekerleğin köşe noktasından güçlükle çıkarıldı.

Eryamanda satılık araç
Eryamanda satılık araç motoruna giren yılanı çıkarırken yılan korktu ve teker kısmına kaçtı.

Eryaman’da dün yaşanan olayda, bir vatandaş aracını satabilmek için ilana koydu. Bir süre sonra aracı görmek isteyen müşteriler otomobili incelemeye başladı. Arabayı incelerken kaputu kaldıran müşteriler, motor kısmında yılan olduğunu fark etti. Yaklaşık 1.5 metre uzunluğundaki yılanı gören araç sahibi ve müşteriler panikledi. Durumu hemen itfaiye ekiplerine bildiren vatandaşlar bu sırada yılanın bulunduğu yerden çıkması için yoğun çaba gösterdiler. Yılan bir türlü çıkarılamayınca olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yılana herhangi bir zarar vermeden motor kısmından çıkardı. İtfaiye ekipleri yılanı doğal ortamına bırakmak üzere alarak olay yerinden ayrıldılar.

Eryamanda satılık araç olayından sonra Yenimahalle’de de benzer olay yaşandı.

İkinci olay ise Yenimahalle ilçesinde yaşandı. Yağan şiddetli yağmur sonrası aracında bir sorun olup olmadığını kontrol etmek isteyen Gökhan Çalışkan isimli vatandaş, aracın motor kısmında bir yılan olduğunu fark etti. Çalışkan önce motor kısmına giren yılanı kendi çabalarıyla çıkarmak istese de yılan daha dar bölgelere girdi. Çalışkan bunun üzerine yılanı çıkarmak için itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Kısa süre içerisinde olay yerine gelen itfaiye ekipleri yılanı çıkarabilmek için 2 saatlik uğraş verdi. Zorlu uğraşlar sonucu bulunduğu yerden çıkarılan yılanın 2 metre uzunluğunda olduğu öğrenildi. İftaiye ekipleri yılanı doğal ortamına bırakmak için beraberinde götürdü.

İtfaiye ekipleri özel aletler kullanarak yılana zarar vermiyor.

Olaydan sonrası basına açıklama yapan itfaiye ekipleri “Ankara’da özellikle Eryaman, Sincan bölgesinde etkili olan yağmur sonrası yılan yuvaları su ile doldu. Oluşan su akıntısıyla sürüklenen yılanlar araçların lastiklerine takıldığını düşünüyoruz. Yılanların iç güdüsel olarak, kendilerini savunma amacıyla araçların motor bölümlerinde boşluk bularak içeriye girdiklerini düşünüyoruz. Dünden bu yana çok sayıda araç motoruna yılan girmesi ihbarı aldık. Bazı vatandaşların kendi çabalarıyla yılanları çıkardığını biliyoruz. Ancak bu gibi durumlarda yılanların vatandaşlar tarafından çıkarılması mümkün olmuyor. Bizler özel aletler kullanarak yılanları bulundukları yerden çıkarmak için çaba sarf ediyoruz. “ Dedi.

Eryaman bölgesinde boş arazi alanlarında yuvası bulunan yılanların, yuvalarına su dolması sebebiyle yuvalarından çıktığı ve arabaların motor bölümlerine güvenli yer olarak girdikleri düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir