Eryamanda otobüs durağını görenler şaşkın

Eryamanda otobüs durağı bu gün komik ve eğlenceli bir durumdaydı. Görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi ve fotoğraf çekip sosyal medyada paylaştı. Semtimiz her gün ilginç olaylarla karşı karşıya kalıyor. Bu gün bunlara bir yenisi daha eklendi. 3. etap Eryaman center yakınlarındaki Gamze parkının karşısında bulunan durak adeta ev gibi süslenmişti. Bozhöyük caddesi olarak bilinen cadde üzerinde yer alan duraktan 542, 545 ve 585 numaralı ego otobüsleri geçiyor. Bu otobüslere binmek için gelen vatandaşlar bu gün bu manzaraya tanıklık ettiler. 51021 olarak numaralandırılmış ego durağı Tınaztepe caddesi ile Bozhöyük caddesinin kesişim noktasında diyebiliriz. Durak içerisinde ne vardı diye merak edecek olursanız yerde bir kilim, camlarda perde, ev tipi ahizeli telefon, sandalye,sehpa, saksı ve içerisinde çiçek, yatak odası lambası, sigara ve küllük tıpkı bir evin odası gibi yerleştirilmişti. Öyle detaylar düşünülmüş ki sehpanın üzerinde dantel örtü bile vardı.  Kimin ne sebeple yaptığı hakkında bir bilgiye ulaşılamadı. Muhtemelen ego duraklarını temizleyen görevliler bu eşyaları buradan kaldıracaktır.

Eryamanda otobüs durağı şu halde bulundu

Eryamanda otobüs durağı
Eryamanda otobüs durağı bir ev gibi dekore edilmişti. İlginç bir o kadarda komik bir durum.

Durağı kim neden böyle yapar bilinmez fakat sosyal medyada değişik tespitler yapıldı. Eryaman’a böyle duraklar lazım diyen kişiler oldu. Sabahları böyle duraklarda otobüs beklemek istiyoruz yeni hizmet mükemmel diye yorumlar yapıldı. Bir mesaj mı verilmek isteniyor yoksa gerçekten sanat anlayışı olarak mı yapıldı. Yada gençler durakta bekleyenlere bir şaka mı yapmak istediler. Henüz hiç bir bilgi yok. Tek görünen 3. etaptaki vatandaşların şaşkın bakışları ve gülerek fotoğraf çektikleri anlar oluyor. Bakalım semtimizde daha ne kadar garip olaylar yaşanacak.

Haber hakkında güncelleme: Durağın bu şekilde dizayn edilme sebebi ile ilgili iletişim bölümümüzden bu gün bize bir mail geldi. Durak Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümü yüksek lisans öğrencisi tarafından tez projesi olarak yapılmış. Tez konusu ise ‘Sanat eseri olarak mekan ve kültüre etkileri’ olarak belirlenmiş. Eryaman’da büyümüş biri olarak, yaşadığı coğrafyanın mekanları ve kültürleriyle ilgili çalışmak isteyen yüksek lisans öğrencisi böyle bir şey düşünmüş. Kendisini tebrik ediyoruz gerçekten etkili bir proje oldu. Özellikle Eryaman’da hayatın büyük bir bölümünün duraklarda geçmesi ve sanatla iç içe bir proje için otobüs durağı seçimi yaratıcı bir fikir. Eryaman’ın kültüründe zaten otobüs durakları büyük bir yer kaplıyor. Kendisine başarılar dileriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir