Eryamanda bir evde bomba gibi patladı

Eryaman’da bir evde yatağın ucuna koyulan telefon bomba gibi patladı. Olayda şans eseri telefon sahibine bir şey olmazken olay sonrası büyük bir korku yaşandı. Patlama gece 3 sıralarında tıslama şeklinde sesler çıkararak başlayarak 30 sn içinde gerçekleşti. Telefon patlamanın etkisiyle yatağın örtüsünü ve başlık kısmını yaktı. Ev sakinleri patlama sonrası panikle su dökerek telefonu söndürmeyi başardı. Olay sonrası açıklamalara göre telefon patlamadan sonra ele alınamayacak kadar sıcaktı. Öyle ki telefonu yatağın üzerinden uzaklaştırabilmek için ısıya dayanıklı fırın eldiveni kullanıldığı belirtildi. Kokudan ve dumandan odanın gün boyunca girilemeyecek hale geldiği belirtildi.

Nurcan ve Berk Gündüzpolat çiftinin yaşadığı evde meydana gelen olayda, Berk Gündüzpolat tedirgin olduklarını sahur yemeği için eşi Nurcan Gündüzpolat’ın mutfakta olması olayın engellenmesini sağladığını belirtiyor. Böylece şans eseri büyük bir facianın önüne geçilmiş. Olay sırasında Nurcan Gündüzpolat yatak odasından gelen sesler üzerine eşini uyandırmış ve Berk Gündüzpolat telefonun patladığını anlayıp olay yerini terk etmiş. Telefonun patlaması sonrasında patlayan cihazın odadan çıkarılmasına rağmen ağır bir koku ve duman odaya girilmesine engel olmuş. Çift gece boyunca olayın stresi ve tedirginliği sebebiyle uyuyamadıklarını belirtiyor. Telefon patlama sırasında şarjda takılı değildi şeklinde açıklamalarına ekleme yapan çift markaya dava açma hazırlığında.

Nurcan ve Berk Gündüzpolat çifti olay sonrası açıklamalarda bulundu.
Nurcan ve Berk Gündüzpolat çifti olay sonrası açıklamalarda bulundu.

Olaydan bir gün sonra telefonun yetkili şubesine giden telefon sahibi Kızılay şubesinin kendilerini suçladıklarını açıkladı. Benzin döküp yakmadığınızı nerden bilelim şeklinde konuşan yetkililer kullanıcıya yardımcı olmamış. Psikolojilerini olumsuz etkileyen olay sonrası çözüm bulamayan çift yasal yollara başvuracaklarını belirtiyor. Mağduriyetlerinin giderilmesi ve konu hakkında araştırma yapılması bekleniyor. Güzdüzpolat çiftine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Telefon bataryadan dolayı bomba gibi patlayabilir

Uzmanlar bu tarz telefon patlama olaylarının batarya kaynaklı olduğunu ve oldukça tehlikeli olduğunu açıklıyor. Bu sebepten telefonların sıcaklıklarının kontrol edilmesinin gerektiği ve ısınan telefonların soğumadan kullanılmaması gerektiği belirtiliyor. Uyurken telefonların yatağa uzak noktalara koyulması önem taşıyor. Telefona ağır gelen ve ne olduğu bilinmeyen uygulamaların telefonların aşırı ısınmasına ve bataryaya zarar verebileceği de gelen uyarılar arasında. Uyurken telefonun şarjda bırakılmaması gerektiği çıkma veya sahte parçaların telefonlara takılmaması önem arz ediyor. Yetkili servis dışında tamir işlemleri de risk taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir