Eryamanda 2 yeni cami hizmete açılıyor

Eryamanda nüfusun artmasıyla yeni ibadet alanlarına da ihtiyaç duyulmaya başlandı. Semt genişlerken camiler arasındaki mesafelerde arttı. Bu durumun giderilmesi aşamasında iki adet yeni cami hizmete sunulacak. Bunlardan birincisi bahcen eryaman konutlarına yakın bir noktada olimpiyat hazırlık merkezi arkasında yapımı tamamlandı. Modern mimarisiyle Hamide Türkoğlu Altay Camii yapımı bitti çevre düzenlemesi devam ediyor. Bölgeye en yakın cami 1. etap pazar yerinin yanında polsan konutları karşısında yer alıyordu. Çok katlı binalardan dolayı nüfus yoğunluğu da fazla olunca yetersiz kalıyordu. Polsan konutları karşısındaki bu caminin adı ise Yavuz Sultan Selim Camii‘dir. 1. etap bölgesine yakın bir konumda yer alan diğer cami ise betontaş iş merkezine yakın bir konumda domaniç caddesi üzerinde Fatih Sultan Mehmet Camii‘dir. Tüvtürk araç muayene istasyonu arkasında yer alan cami ise Hacı Ali İpek Camii‘dir. Yani bölge halkının ibadet edebileceği cami sayısı dört oldu.

3. Etap bölgesinde ise Satuk Buğra Han Camii, Eryaman Ahi Camii, Emir Sultan Camii ve Eryaman Osmangazi Camii yer alıyor. 5. ve 6. etap ile doğakent bölgesinin yakınında ise Eryaman Orhangazi Camii yer almaktadır. Devlet mahallesi yakınında ise Türkkonut Merkez Camii vardır. Son olarak Göksu parkı yakınında inşaatı bitmek üzere olan yeni bir cami hizmete sunulacak. Göksu park konutları yakınında Mehmed Zahid Kotku Camii yer alıyor.

Eryamanda yeni yapılan 2 camiye ait fotoğraflar:

Eryamanda cami
Hamide Türkoğlu Altay Cami Eryaman’da yapılmış modern mimariye sahip camilerimizden. Yapımı kısa bir sürede tamamlanmıştır. Şuan çevre düzenlemesi devam ediyor. Hizmete açıldı.
Eryaman göksu parkı cami
Eryaman göksu parkı yakınında Hz Hatice Camii mimar Hacı Bekir Ünüvar tarafından yapıldı.

Eryaman mahallesindeki camiler bu şekildedir. Daha fazla bilgi için yakın zamanda konum ve fotoğraflarında paylaşımı yapılacaktır. Ayrıca alış veriş merkezleri ve göksu parkı içerisinde mescit yer alıyor. Eryaman mescit bulunan alış veriş merkezleri: Optimum, dolphin avm, metromall, kc göksu avm şeklindedir. Son olarak hatırlatmak gerekirse Eryaman’dan kızılaya gidişlerde kızılay metro istasyonunda da mescit yer almaktadır. İlerleyen yazılarımızda daha detaylı bilgiler sunacağız takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir