Eryamana çöp konteynerleri yerleştirildi

Eryamana çöp konteynerleri bir gecede, ihtiyaç duyulan tüm noktalara Etimesgut Belediyesi tarafından konuldu. Uzun zamandır çöplerin mahalle aralarına atılmasından yakınıyorduk. Yol kenarları kaldırımlar çöp yığınları ile pis bir görüntü oluşturuyordu. Sitelerin kendi imkanlarıyla kendilerine özel olarak oluşturdukları çöp evleri de oldukça sağlıksızdı. Çünkü etrafı üstü sağı solu açık yapılan bu çöpler etrafa pis koku yayıyordu. Bimer üzerinden ve belediyenin şikayet hattından çöp konteyneri için talepler yazılıyordu. Haber merkezimize fotoğraflar gönderen halkımızın çağrısına bizlerde kulak verip haber yapmıştık. Ve sonunda oldukça modern ve hijyenik çöp konteynerleri semtimizin bütün gerekli yerlerine ihtiyaca göre bir veya birden fazla olmak üzere yerleştirildi. Bir gecede semtin her noktasına bu hizmeti getiren belediyemize teşekkür ve tebriklerimizi iletmek istiyoruz. Alışılmışın dışında çok modern tasarıma sahip kullanımı basit bu konteynerlerin kapağı da eski tiplere göre hafif. Ayrıca tasarımı gereği sağına soluna araç park edilse bile kullanılabiliyor. Herhangi bir engel teşkil etmiyor. Çöp kutularının içine yanıcı ve patlayıcı madde atılması kesinlikle yasak.

Eryamana çöp konteynerleri yerleştirilen bazı noktalar

okul önü
Okul önü ve alış veriş merkezi gibi yoğun atık olan yerlere birden fazla sayıda konulmuş.
Konteyner
Konteyner üzerinde park yasak ve patlayıcı madde atmayın işareti var.
Konteyner reflektörlerle
Konteyner reflektörlerle süslenmiş gece görülebilecek ve tasarımı oldukça kullanışlı.
Eryamana çöp konteynerleri
Eski konteynerlerde kapak büyüktü ve açılıp kapanması zor oluyordu. Çöp atarken ağır kapağı yaşlılar ve bayanlar kaldıramıyordu. Yeni kutularda kapak oldukça kullanışlı.
çöp atılması
Konteynerin bir kötü yanı var tek tarafında kapak var arkadan çöp atılması mümkün değil.

Bundan sonra çöplerin konteynerler içerisine atılması önemle rica olunur. Semtimizin temiz bir görüntüye sahip olması ve görevlilerin işini kolaylaştırmak amaçlı kurallara uyulması gerekiyor. Yapılan güzel bir hizmet var ve bizimde buna karşılık duyarlı olmalıyız. Yeri gelmişken Etimesgut Belediyesi temizlik hattını arayarak konteynerlerle ilgili sorunları da iletebilirsiniz. Temizlik hattının telefon numarası 444 9 244 olarak belirlenmiş. Öncelikle sayın belediye başkanımız Enver Demirel’e ve emeği geçen tüm belediye çalışanlarına teşekkür ederiz. Yeni çöp konteynerleri Eryaman gibi nezih ve modern bir semte yakışan şekilde oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir