Eryaman YHT Garı Ulaşım Bilgileri

Eryaman YHT garı ulaşım için bir çok seçenek bulunuyor. Bunlardan en önemlisi Ankaray olmakla birlikte diğer bir alternatif ise EGO otobüsleridir. Metro hattı bu noktaya ulaşım için uzak bir noktada kalmaktadır. Çünkü Eryaman YHT eski Emirler istasyonu yerine yapılmıştır. Yeni ve modern bir tesis olan bina 3 kattan oluşmaktadır. Tren hatlarına inebilmek için ilk önce en üst kata bekleme salonlarına çıkılıyor. Daha sonra yürüyen merdivenlerden inilerek trenlere ulaşılabiliyor. Garın iki adet çıkış kapısı var. Birinci kapı Etimesgut tarafına çıkıyor. Diğer kapı ise Optimum avm tarafına ulaşım sağlıyor.

Eryaman YHT garı otobüs hattı
Eryaman YHT garı otobüs hattı

Eryaman Garı Optimum Servisleri Hizmete Başladı

Optimum alış veriş merkezine her gün servis hizmeti vardır. Eryaman YHT garı Etimesgut istasyon caddesi üzerinde yer almaktadır. Ayaş yoluna ise yürüme mesafesinde olup 1.5-2 km uzaklıktadır. Ayaş yolu üzerindeki otobüs duraklarında inen vatandaşlar yaklaşık 25-30 dk gibi bir süre yürümek durumunda kalırlar. Sincan’dan gelişlerde İstasyon caddesinin tercih edilmesi daha iyi bir opsiyon olabilir. Ayrıca çevre yolundan inen araçlarda Optimum önünden geçerek bu noktaya gelebilir. Özel araçla ulaşımlarda tabelaları takip etmek işinizi kolaylaştıracaktır. Taksiler Eryaman içinden bu noktaya yaklaşık olarak 15-20 lira gibi ücretlere hizmet vermektedir. Bu ücretler evinizin uzaklığına göre değişmektedir. Ayrıca tren saatlerinde gar önünde taksiler yolcularını beklemektedir. 559 Eryaman Garı – Fatih – Eryaman numaralı Ego otobüsü Eryaman’ın birçok yerine ve Fatih bölgesine gitmekte olup. Eryaman garı önüne kadar hizmet sunmaktadır.

Eryaman yht istasyon caddesi tarafına bakan cephesinde Etimesgut emniyet müdürlüğü hizmet binası da yer almaktadır. Gar çevresinde çok geniş bir araç park yeri bulunmaktadır. Otopark ücretsiz olup istediğiniz kadar faydalanabilirsiniz. Etimesgut İstasyon Caddesi üzerinden geçen otobüslere binerek de bu noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara çevre yolu Etimesgut kavşağından ve Optimum çıkışından özel aracınız ile gar bölgesine ulaşmak oldukça kolaydır. Özel araçlarınıza Eryaman YHT garı çevresinde park yeri bulamazsanız Optimum avm otoparkı da oldukça müsaittir. Ayrıca treni veya yolcunuzu beklerken bu alış veriş merkezinde vakit geçirebilirsiniz. Eryaman içerisinden bu noktaya en yakın geçen otobüs hattı ise 559 nolu ego otobüsüdür. Havaş otobüsleri Eryaman YHT önünden geçmektedir.

Eryaman YHT Garı konum bilgisi için tıklayınız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir