Eryaman yağmura teslim, hayat felç oldu

Eryaman yoğun yağış sonrası su baskınlarına teslim oldu. Yollardaki su birikintileri sürücülere zor anlar yaşatırken bazı noktalarda araçlar ilerleyemez duruma geldi. Su baskınları bazı noktalarda 1.5 – 2 metreleri bulurken araçların boyunu aşacak seviyelere geldi. Vatandaşların önemli bir işleri olmadıkça dışarı çıkmaması en doğru tercih olacaktır. Su birikintilerinin boyu insanlar için tehlikeli seviyelere ulaştı. Boğulma olaylarıyla yada bir anda su içinde kalma vakalarıyla karşı karşıya kalınabilir. Alış veriş merkezleri kapalı otoparkları yağan yağmurdan etkilendi. Özellikle Metromall avm, 5M Migros ve Optimum gibi merkezlerin kapalı otoparkları ile Ayaş yolu köprü altları yağıştan ilk etkilenen noktalar oldu.

Eryaman yağmur sonrası videolar

5M Migros Kapalı Otopark

Aras Kargonun Bulunduğu Cadde

Optimum Önü

Metromall Kapalı Otopark

Ayaş Yolu Alnıaçıklar Otopark

Selçuklular Caddesi

Göktürk Aile Yaşam Merkezi

Marketlerin çatılarından adeta bir şelale gibi sular akmaya başladı. YHT garıda yağan yağmurlardan en çok etkilenen yerler arasında. Elektriklerin de kesilmesiyle Eryaman semtinde hayat felç oldu. Eryaman 5 isimli metro durağı da sular altında kalırken vatandaşlar metroyu kullanamadı. Eryaman evleri, Stad çevresi, Olimpiyat hazırlık merkezi, Bahçen konutları önü, Selçuklular caddesi, Optimum önü su baskınlarının etkili olarak yaşandığı noktalar oldu. Çukurda kalan sitelerin hemen hepsinin alt katları ve otoparkları sular altında kaldı. Ayaş yolu trafiğe kapanırken burayı kullanmak isteyen araçlar semt içinden 1. meşrutiyet caddesi ve diğer ara arterlere yönlendirildi. İtfaiye ekipleri yoğun bir mesai ile vatandaşları kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Bölgede trafik yoğunluğu devam ediyor.

Yağmur sonrası fotoğraflar

Devlet mahallesi alt geçit
Devlet mahallesi alt geçit
Eryaman evleri otopark
Eryaman evleri otopark
İrem Konutları
İrem Konutları
Metrokent Sitesi Eryaman 1-2 İstasyonu yakınları
Metrokent Sitesi yakınları
Olimpiyat hazırlık merkezi önü
Olimpiyat hazırlık merkezi önü

Ambulansların biri gelip biri giderken belediye çalışanları ise biriken suları hızla tahliye etmeye çalışıyor. Eryaman tarihinde ilk kez bu kadar büyük bir yağış aldı. Hazırlıksız yakalanan bir çok nokta büyük zararlara uğradı. Eryaman’ın yüksek kesimleri bu yağıştan etkilenmezken çukurda kalan noktalarda bilanço ağır oldu. Şu saat itibariyle çalışmalar devam ediyor. Ayaş yolu trafiğe kapalı ve Eryaman içinden ulaşım sağlamak mümkün. Fakat semt içi yollarında da yoğun bir araç trafiği oluştu. Uzun araç kuyrukları hem yağış hemde yoğunluktan güçlükle ilerliyor. Vatandaşların su birikintileri konusunda dikkatli olması ve derinliğini bilmedikleri hiç bir su birikintisine girmemeleri gerektiğini belirtmek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir