Eryaman Tren İstasyonuna Ateş Ölçer Termal Kameralar Yerleştirildi

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları da birtakım kararları yürürlüğe soktu. Bu kapsamda yolcu yoğunluğunun fazla olduğu alanlara özel ateş ölçer termal kameraların yerleştirildiği açıklandı. Ankara’da pek çok garda olduğu gibi Ermayan Garı’nda da ateş ölçe termal kameraların hizmet sunmaya başladıkları ifade ediliyor.

Türkiye’de Marmaray dahil olmak üzere Yüksek Hızlı Tren Garlarında da termal kameraların kullanılmaya başlandığı bildiriliyor. Bu kapsamda Ankara’da yolcu sirkülasyonu fazla olan istasyonlarda ateş ölçer kameraların devreye girdiği belirtildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde yer alan garlarda, Covid 19 salgınıyla mücadele kapsamında birtakım kararların alındığı bildiriliyor.

Hızlı tren istasyon caddesi
Hızlı Tren Giriş-Çıkış Kapısı

Garlarla Birlikte İstasyonlar da Dezenfekte Ediliyor

Yapılan açıklamaya göre ilk etapta İstanbul ve Ankara başta olmak üzere özellikle yolcu yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda dezenfekte çalışmalarına hız verildiği ifade ediliyor. Ankara’da da YHT Eryaman İstasyonunda da dezenfekte çalışmalarının günlük olarak devam ettiği belirtiliyor. Özellikle gar giriş ve çıkışlarının etkili bir şekilde dezenfekte edildiği belirtilerek; buralardaki dezenfekte çalışmalarına hız verildiği bildiriliyor.

Ayrıca Eryaman İstasyonu dahil olmak üzere hemen her garda sosyal mesafe kuralına azami derecede uyulması konusunda da etkili bir çalışmanın yürütüldüğü de ifade ediliyor. Bu çalışmaların tamamının hem Eryaman’da hem de Ankara’da koronavirüs salgınıyla etkili bir şekilde mücadele etmek amacıyla yapıldığı da ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir