Eryaman tren garı 15 Martta açılıyor

Eryaman tren garı açılış tarihi belli oldu. Tren istasyonundan yüksek hızlı tren ve banliyö seferleri gerçekleşecek. Başkentray bu istasyondan da hizmet verecek. Başkentray 20 ay önce hizmete kapatılmış ve yenileme çalışmaları yapılıyordu. Yenileme çalışmaları bitti ve 17 nisanda banliyö hattı hizmete girecek. Yüksek hızlı tren YHT Eryaman istasyonunun 15 martta açılışı yapılacak. Açıklamalar bizzat Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Kars Mv. Ahmet ARSLAN tarafından yapıldı. Test sürüşleri sırasında yapılan açıklamalar Eryaman için sevindirici gelişmeler içeriyordu. YHT garı hakkında ilk kez bu kadar net bir tarih verilmiş oldu. Ayrıca Başkentray Sincan-Ankara arasında metro konforuna kavuştu. Hat uzunluğu 36 km ve Ankarakart kullanılabilecek günlük yaklaşık 520 bin yolcu kapasitesi var. Başkentray Yenişehir’den Kızılay metro hattına, Kurtuluş ve Maltepe’den ise Ankaray metro hattına entegre olacak. Hattın tamamlanması ile yüksek hızlı tren 11 dk içerisinde Ankara’dan Sincan’a gelecek banliyö ise bu mesafeyi duraklarda dur kalk sebebiyle 49 dakikada aşacak. Eryaman istasyonu (batı garı) kapalı alanı 8040 metrekare olan büyük bir istasyon.

Eryaman yht garı otobüs seferleri ve ulaşım bilgileri için tıklayınız.

Yüksek hızlı tren 15 mart 2018 tarihi itibariyle Sincan ve Lale istasyonlarında durmayacak. Eryaman YHT yani Ankara batı garında ve Ankara merkez istasyonda duracaktır. Tren biletleri alınırken mutlaka Eryaman’dan binecek yolcular istasyonu Eryaman olarak işaretlesin. Eryaman tren istasyonu Optimum arka tarafında eski Emirler tren istasyonu olarak bilinen yerdedir.

Ankara batı tren garı
Eryaman YHT istasyonu yani Ankara batı garı hakkında açıklama

 Eryaman tren garı Fotoğraflar:

Eryaman tren garı
Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Kars Mv. Ahmet ARSLAN açıklamalar yapıyor.
Eryaman YHT
Eryaman YHT çalışma ekibi hatıra fotoğrafı
Mv. Ahmet ARSLAN
Sayın Bakanımız Mv. Ahmet ARSLAN basın açıklaması yapıyor. YHT Eryaman Gar önü.
Ulaştırma Bakanı
Ulaştırma Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN Eryaman Tren Garına giriş yaptı.

Eryaman YHT Garında 2 yüksek hızlı tren hattı 2 banliyö tren hattı yer alıyor. Bilindiği üzere otobüs terminali projesinin Eryaman üzerinden çekilmesi ve Aşti’nin yenilenmesi kararları verildikten sonra gözler YHT garındaydı. Yüksek hızlı tren gar çalışmaları tamamlandı ve açılış tarihi verildi. Hat yapım işlemleri ve istasyonlar tamamlandı. Test sürüşleri de bu gün itibariyle tamamlandı. Şuan için temizlik çalışmaları devam ediyor. Eryaman batı garı olarak anılıyor. Optimum avm arka tarafındaki arazide konumu yer almaktadır. Bu gar inşa edilmeden önce Eryaman halkı Sincan üzerinden trenlere erişim sağlıyordu. Çalışmalardan dolayı bir süredir yüksek hızlı tren istasyonu Lale olarak belirlendi. 15 mart itibariyle ise yeni modern gar açılıyor. Eryaman yüksek hızlı tren için başka bir yere gitmek zorunda kalmadan semt yakınındaki bölgeden trenlerden faydalanacak. Emeği geçen herkese teşekkür ve tebriklerimizi iletiyoruz. Eryaman halkımıza hayırlı olsun.

Eryaman YHT garı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir