Eryaman trafik eğitim alanı yapıldı

Eryaman trafik eğitim alanı çocukların trafik kurallarını öğrenmesi için inşa edilen bir eğitim meydanıdır. Göktürk aile yaşam merkezi yakınında bulunan emekliler konağının yanındaki boş araziye yapıldı. Lüks alış veriş merkezlerinde çok büyük paralar karşılığında işletmelerin yaptığı bu hizmet belediye tarafından her kesime sağlanacak. Çocuklar bu alanda uygulamalı bir şekilde trafik kurallarını öğrenecekler. Meydanda Atatürk’ün büyükçe bir anıtı da yer alıyor. Enver Demirel bölgede yaptığı incelemede burayı yaşam alanına dönüştürme çabalarının sonuç verdiğini belirtti. Modern bir meydan ile aile yaşam merkezinin birleşmesi bu alanı cazip kılıyor. Eryaman da trafik kuralı ihlalinin çok fazla olduğu görülüyor. Çocuklarımıza bu eğitimi sağladıkları için Etimesgut Belediyesine teşekkür ederiz. Sosyal yaşamın en büyük kaynakları içerisinde aile yaşam merkezleri ve bu tarz meydanlar yer alıyor. Eryaman’da sosyal tesis konusunda eksikler mevcut. Fakat zamanla belediye bu eksikleri gideriyor. Geçmiş günlerde açılan Atatürk evi ve Halide Edib Adıvar hanımlar konağı bu çalışmalara en büyük örnek.

Eryaman trafik eğitim alanı bölgeye değer kattı

Eryaman bu tarz çalışmalar ile bina yoğunluğundan kurtulup ferah ve nefes alınabilir bir yer haline geliyor. Çok değerli metronun hemen yanındaki bin metrekare bir alanın belediye tarafından ranta dönüştürülmeden değerlendirilmesi övgüyü hak ediyor. Etimesgut belediyesinin Eryaman’ın değerli arazilerini halkın faydasına kullanması gerçekten takdir edilecek bir durum. Trafik kurallarının küçük yaşlarda öğretilmesi ileriye yönelik bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlıyor. Bu noktada en önemli çalışma şuanda Etimesgut Belediyesinin hizmete yakın zamanda sunacağı Trafik Eğitim meydanı. Kitaplardan öğrenmeyi destekleyecek pratik eğitim bu alanda verilecek. Meydanda açık hava tiyatrosu ve dinlenme yerleri de bulunuyor. Sanat etkinliklerinin icra edilmesi ve halkın bir araya gelmesi konusunda ihtiyaçlar bu proje ile karşılanacak.

eryaman trafik
Eryaman trafik kuralları eğitim meydanı

Sürekli gelişen ve büyüyen Eryaman yeşil doğa örtüsü ve bu tarz sosyal meydanlarla yaşanılabilir hale geldi. Merkeze uzaklığını sessiz sakin ve düzenli yapısıyla semt sakinlerine unutturuyor. Eryaman diğer ilçelere bağımsız bir hayat imkanı sunuyor. Başka bir yere gitmeden büyük alış veriş merkezleri ve sosyal imkanlara sem içinde ulaşabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir