Eryaman terk edilmiş otomobiller

Eryaman terk edilmiş otomobillere sıkça rastlayabileceğiniz bir bölge. Otoparklarda terk edilmiş lastikleri yere yapışmış bir şekilde duruyorlar. Bir çoğunun çalışır parçaları sökülmüş. Bu parçalar bazen sahipleri tarafından sökülüp satılıyor. Bazıları hizmet süresini tamamladığı için bu şekilde, motor iflas edince aracı tamir ettirmek bazen aracın fiyatını aşıyor. Durum böyle olunca terk edilmeye mahkum oluyorlar. Maddi imkansızlıklardan uzunca bir süre hareketsiz bir şekilde kalan araçlarda kullanılmaz hale geliyor. Ufak bir hasar aracı otoparka bağlıyor. Sonrasında araç çalışmamaktan daha büyük arızalar veriyor. Hırsızlık olayları da çoğu zaman araçların bu duruma gelmesine sebep olabiliyor. Çalınan araç hırsızlar tarafından bilinmedik bir yerde terk ediliyor. Hırsızlar aracı satamayınca veya parçalayacak elden çıkaracak bir yer bulamayınca yakalanmamak için terk ediyor. Polis köşeye kıstırınca da aracı tek edip kaçtıkları oluyor. Aracı sahibi yıllarca bulamıyor. Çünkü bazı zamanlar hırsızlar aracın plakasını da sökmüş oluyor. Veya araç park halinde hiç bir şüphe uyandırmıyor. Kimseninde ilgisini çekmeyince yıllarca o otoparkta kalıyor.

Eryaman terk edilmiş otomobillerden ilk örneğimiz sebebini bilmiyoruz.

Otomobil Eryaman Polis Merkezinin orada terk edilmiş ve hurda bir vaziyette bekliyor. Bu aracın yıllar önce bu bölgede sağlam halini hatırlayanlar olacaktır.

Eryaman terk edilmiş
Eryaman terk edilmiş otomobiller örnek 1
İkinci örneğimiz ise 19 mayıs caddesi üzerinde bir hayli hasar almış durumda
Eryaman Terk Edilmiş Otomobil
Eryaman Terk Edilmiş Otomobil Örnek 2
Üçüncü örneğimiz Eryaman seyir tepesinden muhtemelen oraya gelip çalışan işçilerin aracıydı malesef şuan hurda halde.
Eryaman terk edilmiş otomobiller
Eryaman seyir tepesinde terk edilmiş hurda kamyonet
Eryaman seyir tepesi
Eryaman seyir tepesinde terk edilmiş hurda kamyonet

Diğer bir ihtimal ise araç sahibinin yurt dışına gitmesi. Yurt dışına gidince burada aracını otoparka bırakan vatandaş uzunca bir süre gelmiyor. Geldiğinde aracı bakımsızlıktan hurdaya dönmüş oluyor. Özellikle havalimanı gibi yerlerde bu şekilde terk edilmiş araçlar çok sayıda mevcut. Otopark ücreti aracın değerini aşınca sahibi aracı otoparktan çıkarmıyor. En son ve en kötü ihtimal ise araç sahibinin başına bir şey gelmesi olarak yorumlanabilir. Araç sahibinin herhangi bir yakını olmuyor. Vefat veya bir hastalık durumunda araç yine uzun süre işlemez halde bekleyerek hurda hale geliyor. Bazı kaza hallerinde de bu durum meydana gelebiliyor. Kazadan sonra sahibi hastaneye kaldırılıyor. Issız bir bölge olduğu zaman polis çağrılmazsa aracı vatandaşlar kenar köşe bir otoparka alıyor. Sahibi geri gelmezse araç orada hurda hale gelebiliyor. Kazadan sonra araç sahibi eski sağlığına kavuşamamış olabilir veya araç pert ise peşine düşmeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir