Eryaman temizlik şirketi ve ev temizlik işleri

Eryaman temizlik şirketi konusunda biraz dar imkanlara sahip bir semt diyebiliriz. Temizlik konusunu 3 ana başlık altında toparlarsak daha sağlıklı olacaktır. Apartman temizliği (ortak alan), Ev temizliği (gündelik şahıs dairesi) ve son olarak iş yeri temizliği (ticari olarak hizmet veren büro ve dükkan) şeklinde sıralanabilir. Tabi bu kategorilere inşaat sonrası bina temizliğini de ayrı bir şekilde ekleyebiliriz. Halı yıkama firmaları da ev temizlik işlemleri arasında yer alır fakat genel bir işlem olmadığı için yazımızda değinmeyi düşünmüyoruz. Genellikle bayanların ev temizliği işlerinde başarılı ve becerikli oldukları görülmektedir. Temizlik işlemleri özel olarak kurulmuş şirketler tarafından yapılıyor olsa da gündelikçi olarak tabir edilen bireysel bayan çalışanlar tarafından da yapılmaktadır.

Eryaman temizlik şirketi fiyat tarifesi

Ev temizlik fiyatlarına bakıldığında 120-150 ve 180 TL arasında değişen bir tarife ile hizmet verildiği görülüyor. Tam gün temizlik ve yarım gün temizlik olarak fiyatlarda farklılık oluştuğu söylenebilir. Tam gün çalışma için tanınan süre 8 saat iken yarım gün için 4 saatlik bir zaman dilimi ayrıldığı dikkat çekmektedir. Çalışana temizlik malzemeleri ev sahibi tarafından temin ediliyor.

Eryaman temizlik şirketi
Eryaman temizlik şirketleri ev temizlik işleri yapıyor.

Dikkat edilmesi gereken konu camların silinmesi esnasında iş güvenliğinin tehlikeye atılmamasıdır. Camlar dışarıdan silinirken çalışan kişinin aşağıya sarkmaması için uyarılmalıdır. Temizlik yapan kişi eğer bir şirkete bağlı değilse günlük sigorta yapılması gerekmektedir. Günlük sigorta sağlık sigortası veya devletin kısmi zamanlı çalışanlara uyguladığı politika üzerinden yapılmalıdır. Bu konunun mutlaka resmi olarak dikkate alınması gerekir. Şirkete bağlı temizlik personeli için bu sorun yoktur. Çünkü şirket çalışanın sigortasını yapmakla yükümlüdür. Müşteriyi bağlayan bir durum bulunamamaktadır.

Şirketler ödemeyi kredi kartı ile alabilmektedir. Ayrıca işlem sonunda faturada keser. Bu yüzden alanında uzman şirketler bu konuda daha profesyonel ve yasal imkanlar sunar. Ancak bu konu mekan sahibinin taktirine kalmıştır. Yani bazı ev sahipleri günlük çalışan bağımsız temizlikçi bayanları tercih etmektedir. Bu konuda güven referansı ile alakalı bir durumdur. Çalışacak kişinin mutlaka tanınan bir ortamdan seçilmesi gerekmektedir. Temizlikçi çağırılırken dikkat edilmesi gereken konular bu şekildedir. İletişim bölümümüzden bizlere ulaşarak yazımıza temizlik şirketi veya bireysel olarak ilan bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir