Eryaman taksi telefonları ve durakları

Eryaman taksi telefonları sıkça ihtiyaç duyulan bilgiler arasında yer alıyor. Kısa mesafe bile olsa semtimizde taksi kullanımı oldukça yaygın. Çünkü etaplar arası mesafe yürümek için oldukça uzak. Yürüyerek gitmek mümkün ancak zaman alıyor. Binalar yerleşim düzenini korumak için sitelerden dolayı aralıklı yapılmış. Bu yüzden alış veriş merkezine bazı ada ve etaplar uzak kalıyor. Kişisel aracı veya ehliyeti olmayan vatandaşlar taksiyle Eryaman içinde ulaşım sağlıyor. Arkadaşlarıyla bir yere gidecek kişiler 3-4 kişi taksi tuttuklarında kısa mesafelerde toplu taşımayla aynı parayı veriyorlar. Soğuk karlı veya yağmurlu günler bu yöntem oldukça işe yarıyor. Sıcak yaz günlerinde de tercih sebebi yine taksiler oluyor. Akşam geç saatlerde bayanların alış verişe giderken yürümesi de pek mümkün olmuyor. Bir çoğu arabaların korna çaldığını laf attığını söylüyorlar. Bu yüzdende ulaşım için ticari taksileri tercih edebiliyorlar. Kısa mesafede bazen güvenlik bazense hava şartları Eryaman da etaplar arası ulaşım da yürüme zorlaştırıyor.

Peki taksi ücretleri ve durak mesafeleri nasıl diyecek olursanız. etaplar arası ortalama 10-15 lira yazıyor en fazla. Durak mesafeleri çok problem değil zaten her bölgeye yakın bir taksi durağı mevcut. Göksu parkı ve optimum bölgesine ait özel taksi durağı bulunuyor. Göksu parkı önünde genellikle bir taksi bekliyor. Kc göksu avm önünde de aynı durum söz konusu. Optimum önünde de yoğun olmayan saatlerde 2-3 taksi görebilirsiniz. Optimum taksilerinin durağı doğakent önünde. Şeyh Şamil Mahallesi, Tınaztepe Caddesinde 3. 4. ve 5. etap için taksiler yer alıyor. 6. etap atakent sitesi eryaman spor tesisleri karşısında yine durak var. Altay mahallesi yavuz sultan selim camii arkasında bölgeye ait taksiler hizmet veriyor. Son olarak özge sokakta yer alan taksileri söyleyebiliriz. Yaptığımız araştırmada semtimizde 8 adet taksi durağı bulunmaktadır. 24 saat hizmet veriyorlar. Ayrıca taksi çağırma butonları ile de istediğiniz bölgeye hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Ulaşım konusunda büyük kolaylık sağlayan taksileri telefonla çağırabilirsiniz. Eryaman instagram sayfamızdan trafikle ilgili gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Eryaman Taksi Ücretleri

Sizlere yazımızın sonunda numaralarını da sunacağız. Ücret ve mesafe bilgisi konusunda yine en doğru bilgiyi taksi esnafından edinebilirsiniz. Bizim burada yayınladığımız sadece aklınızda bir şeyler şekillenmesi içindir. Ayrıca sürekli taksi duraklarının konumlarında ve ücretlerinde değişimler meydana geliyor. Malum benzine zam geldiğinde bu araçlarında mesafe ücretleri değişim gösteriyor. Uber ile büyük rekabetin gerçekleştiği şu dönemde Eryaman da taksiler henüz tek özel ulaşım kaynağı diyebiliriz. Ayrıca internette bazı sitelerde yolcu arıyorum ilanları var. Bu konuya da yakın zamanda sitemiz üzerinde bir klavuz yazı ile değineceğiz. Ayrıca an itibariyle edindiğimiz bilgi doğrultusunda taksi açılış ücreti 4 tl ve kilometre ücreti 3 tl dir. Yani taksi ile 1 km bir yol gittiğinizde 7 tl ücret ödersiniz. Ancak belirttiğimiz ücret en doğru ücret bilgisine taksi içindeki taksimetreler aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Çoğu zaman km olarak yanlış tahminde bulunabiliyoruz. Ayrıca internette taksi ücreti hesaplamak için özel siteler bulunuyor. Bu sitelerden faydalanabilirsiniz.

Eryaman Taksi duraklarının konumları:

Eryaman taksi
Eryaman taksi göksu parkı yakınındaki durak
Eryaman taksi 3. etap
Eryaman taksi 3. etap göbekte yer alan durak
Eryaman taksi 6. etap
Eryaman taksi 6. etap atakentte yer alan durak 5m migrosa ve eryaman evlerine yakındır.
Eryaman taksi optimum
Eryaman taksi optimum durağı doğakent karşısında yer almaktadır.
Eryaman taksi metro
Bu taksi durağı butikek ve bi karikatür kafeye yakındır arka tarafında migros ve bankalar vardır. Ayrıca ön tarafında Eryaman 1-2 metro durağı bulunuyor.
Eryaman taksi metromall
Eryaman güzelkentte bulunan bu durak metromall e oldukça yakındır.
Eryaman taksi durakları
Yavuz sultan selim camii ne yakın olan taksi durağıdır.

Listeye telefon numaralarını ekletmek isteyen taksi duraklarının web sitemizin yönetimiyle iletişime geçebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir