Eryaman Stadında Mescid, Engelli rampası ve Giriş kapısı yetersiz

Eryaman Stadı yapımı tam olarak tamamlanmış gibi gözükse de çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor. Fakat yapının iç kısımlarında da henüz eksik kalan kısımların olduğu görülmekte. Taraftarlar bu konuda sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiriyorlar. Son olarak ise Mescid bölümünün kilitli olması tepki çekti. İnsanlar namaz kıldıkları ortamın fotoğrafını paylaşarak tepki gösterdiler. Zemin katta yer alan Mescid olarak tasarlanmış alanların neden kilitli olduğu sorusu yetkililer yöneltildi. Taraftarlar makine odası olarak ayrılmış bölümde ibadet etmenin uygun olmadığını savunuyorlar. Gerekenin yapılması ve Mescid bölümlerinin mutlaka kullanıma en kısa sürede açılması isteniyor.

Mescid'in kapalı olması sebebiyle maç saati taraftarlar mekanik odada namaz kıldı.
Mescid’in kapalı olması sebebiyle maç saati taraftarlar mekanik odada namaz kıldı.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda Mekanik oda bölümündeki borular ve havalandırma kanalları yerin sıkışık olması dikkatlerden kaçmadı. Bu alanın kullanılmasının insanlar için tehlikeli olduğu vurgulandı. Namaz kılan taraftarların yanındaki iş makinesi de buranın asıl amacının dışında kullanıldığının bir göstergesi niteliğindeydi. Taraftarlar 3 haftadır maça geldiklerini ve bu durumun haftalardır bu şekilde olduğunu belirttiler.

Engelli rampası ve Giriş kapısı problemleri devam ediyor

Alanyaspor maçı ile başlayan Eryaman Stadı serüveni Ankaragücü için Kasımpaşa ve Erzurumspor ile devam etmişti. Bu süreçte yaşanan problemler arasında giriş kapısının tek ve dar bir alandan yapılması da yer alıyor. Taraftarlar tek kapıdan girişin kendileri için sıkıntılı olduğunu çamur ve dar bir yoldan bu alana ulaştıklarını dile getiriyorlar. Fakat bu durumun güvenlik önemleri sebebiyle bu şekilde sağlandığı gelen bilgiler arasında.

Ayrıca bu kısımda Engelli rampası olmaması da büyük bir eksiklik olarak görülüyor. Engelli vatandaşlarımızın bu konuda mağdur edildiği düşünülmekte. Zira bu konuya yönelikte sosyal medyada tepkiler dile getirildi. Diğer bir problem ise maç saatinde trafik ışıklarının normal seyrinde çalışması ve yoğun maç çıkışlarında araçların ışıklarda yığılması. Özellikle Okyanus plaza kavşağı, Migros Çıkışı ve Eryaman Köyü ışıklarında uzun araç kuyrukları oluşuyor.

Kısaca Stad konusundaki şikayetleri sıralamak gerekirse;

1-Mescid imkanlarının yetersiz veya kapılarının kilitli olması

2-Engelli rampalarının geçici girişlerde bulunmaması

3-Ankaragücü maçlarında taraftarların kabul edildiği kapının dar ve çamurlu bir yoldan metroya bağlantı sağlaması.

4-Çevre düzenlemesinin bitmemiş ve devam ediyor olması.

5- Kuzey kale arkasında score board ‘ın çalışmaması

Kaynak: konu ile ilgili twitter paylaşımları:

Mescid
Score Board
giriş kapısı eryaman stadı
engelli rampası eryaman stadı

Eryaman stadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir