Eryaman stadına nasıl gidilir?

Eryaman stadına gitmek için şehir içi ulaşım olarak 4 ulaşım yöntemi yer alıyor. Bunlardan en önemlisi Törekent-Koru metro hattı olarak göze çarpmaktadır. Çünkü Stad Devlet mahallesi 1910 Ankaragücü isimli metro istasyonunun 25 metre yanında yer almaktadır. Metrodan iner inmez stada gelmiş oluyorsunuz. Ayrıca bu metro hattı merkezi bölgelerden geçtiği için ulaşım oldukça rahat ve kolay bir biçimde sağlanıyor. Kızılay’dan hiç bir aktarma yapmadan sadece 30-35 dk gibi bir sürede metro ile stada gelmek mümkün.

Diğer bir ulaşım yöntemi ise belediye otobüsleri Ego ile bu alana ulaşım sağlayacak taraftarların metromall karşısındaki Eryaman son durakta inerek yaklaşık 100 metre yürümesi gerekiyor. Eryaman son durağa giden bütün Ego otobüs hatları Eryaman stadına gelmektedir. Metroya ve Otobüslere binişte Ankarakart ile seyahat edilemekte eğer şehir dışından geliyorsanız tek binişlik kart alabilir veya temassız kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Stada ulaşım için kullanılabilecek ego hatları: 531, 540, 541, 543, 559, 580, 545, 585 numaralı Eryaman otobüsleri tercih edilebilir.

Eryaman stadına şehir dışından ulaşım

Şehir dışından gelecek taraftarlar eğer İstanbul, Eskişehir, Konya ve Sivas gibi illerde ikamet ediyorlarsa yüksek hızlı treni tercih edebilirler. Hızlı tren ile Eryaman YHT garına ulaşım sağlayarak buradan Eryaman stadına taksi tutabilir veya ring otobüsünü kullanabilirler. Taksi ile Eryaman YHT ile Eryaman Stadı arası 5.8 km olup ona göre bir ücret çıkarılmaktadır. Şehirler arası otobüsle gelecek yolcular öncelikle toplu taşıma kullanacaklarsa Ankaray ile Kızılay durağına oradan da metro ile Devlet Mahallesi 1910 Ankaragücü istasyonuna geleceklerdir. Bu hattın ulaşım süresi yaklaşık 60 dakikadır. Aştiden stad bölgesine gelen belediye otobüsleri Armada önünden kalkmakta ve bu alış veriş merkezi Aşti’ye yürüme mesafesindedir. Ancak bu ulaşım yöntemi seyahat süresini kısaltmadığı gibi zaman kaybınada sebep olabilir.

Ulaşımda Kayaş bölgesinden gelecekler Başkentray tercihinde bulunabilirler bunun için Eryaman YHT garında indikten sonra Eryaman içi ring otobüslerine aktarma yapmaları gerekiyor. Özel araçla gelecek yolcuların eğer Ayaş yolu üzerinden geliyorlarsa eski Aile yaşam merkezini geçtikten sonra Şapka Devrimi Caddesine dönmeleri gerekiyor. Fatih sultan mehmet bulvarı veya Ankara çevre yolu üzerinden gelenlerin ise Göksu parkı çıkışından indikten sonra 1. TBMM caddesi üzerinden Fatih tarafına yönelmeleri ve stad tabelalarını takip etmeleri önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir