Eryaman Stadı

Eryaman stadı açılış tarihi yaklaşıyor ve Ankaragücü taraftarları başta olmak üzere tüm Ankaralı futbol severler merakla bu özel günü bekliyorlar. Stad zemini, koltuklar, soyunma odaları ve dış cephe kaplaması gibi ağır işlerin büyük bir kısmı tamamlandı. Bazı haber merkezleri tahminlerini Aralık ayı olarak yapıyordu. Fakat bu tarihte açılış mümkün olmayacak. Stadın açılışı en az 1 ay daha beklenecek gibi gözüküyor. Kötü hava koşullar kar ve kış derken bu süre uzayabilir. Stadın %98’i bitmiş olarak gözüküyor. Şuan için açılış günü ve maçına dair net bir bilgi verilmedi. Stadı görmek isteyen futbol severler Devlet Mahallesi metro durağını kullanarak bu alana çok kolay bir şekilde ulaşabilirler. Devlet mahallesi metro durağı Eryaman metrosunun bir uzantısı ve Batıkent üzerinden gelen metro bu alana geliyor. Kızılay’dan stada metro ile aktarmasız bir şekilde 30-35 dk gibi bir süre ile gidilebiliyor.

Eryaman Stadı Karlı
Eryaman stadı karlı bir günden güzel bir fotoğraf (12/12/2018)
Eryaman stadı Kale Arkası
Eryaman Stadı kale arkası karlı bir fotoğraf (12/12/2018)

Alternatif ulaşım olarak Eryaman son durağa gelen bütün otobüsler ve minibüsler stad çevresine yakın bir bölgeye gelmektedir. İsmail Kartal geçtiğimiz günlerde stad içerisinde incelemelerde bulunarak burası beni ve takımımı heyecanlandırıyor. Şeklinde açıklamalarda bulundu. Stad genel itibariyle Ankara’ya yakışacak seviyeye ve UEFA standartlarına sahip. Kapasitesini düşük bulanlar için şunu söylemek mümkün 19 mayıs stadyumu daha büyük olacak. Böylelikle ihtiyaçlar karşılanacak. Yakın zamanda paylaşılan fotoğraflarda stad koltuklarının kırmızı mavi olduğu görülüyor. Ancak koltuklar için kılıf hazırlanmış yani Ankaragücü maçlarında koltuklar sarı lacivert, Gençlerbirliği maçında ise kırmızı siyah olacak.

Eryaman Stad Fotoğrafları

Eryaman Stadı Köşe
Eryaman stadı köşe tribünden fotoğraf çalışmalar büyük oranda bitti
Eryaman Stadı zemin
Eryaman Stadı zemin özellikleri oldukça güzel gözüküyor.

Eryaman stadı 62 bin metrekare alan üzerine kurulu ve kendisi 37 bin metrekare büyüklüğe sahip. Otopark Eryaman semtinin fiziki yapısı itibariyle sorun teşkil etmiyor. Stadın doğusundan batısına doğru 22 metre bir eğim var. Bu eğimli arazi özelliği yer altı katına imkan sağladı. Stad için ismi 06 Arena olacak deniliyordu fakat Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan talimatıyla Arena isimleri stadlarımızdan kaldırıldı. Arena isminin kaldırılmasının gerekçesi geçmişte yaşanan kanlı olaylara, Arena isimli alanların sahne olmasıydı. Bu yüzden Eryaman stadının ismi şuan için kesinlik kazanmadı. Stadın hemen yanındaki metro durağının isminin değişmesi konusu da tartışılıyor. Durağa stadın isminin verilmesinin mantıklı olacağı bir kesim tarafından fikir olarak ortaya atıldı. Ayrıca bu spor kompleksine yakın alış veriş merkezi Metromall taraftarların maç öncesi veya sonrasında ihtiyaçlarını karşılamalarına imkan sağlayacak.

Eryaman stadı ulaşım bilgileri için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir