Eryaman stadı koltukları sarı lacivert olsun

Eryaman stadı ne zaman açılacak sorusuna cevap niteliğinde, gazeteler Haziran ayı sonu şeklinde haberler yaptılar. Fakat bölgede inceleme yaptığımızda pek mümkün gözükmüyor. Stadın açılması önümüzdeki sezonu bulacak. Bu gelişmeler yaşanırken, Ankaragücü taraftarları da koltukların sarı lacivert olması için yoğun talepte bulunuyorlar. Bilindiği üzere Gençlerbirliği stadı yıkılacak ve önümüzdeki sezon bu iki takım maçlarını Eryaman’da oynayacak. Osmanlı stadı ve 19 mayıs stadyumu için tescilli takımlar belli geriye tek bir stad ve takım kalıyor. Durum böyle olunca bu alanın Ankaragücü için tescil edileceği düşünülüyor. Zamanında bu yönde bir açıklama Sayın Tuna tarafından da yapılmıştı. Bizce taraftarların koltuk rengi isteği yerine getirilebilir.

Stadın son haline bakacak olursak dış çelik kafes bitirilmek üzere. Ayrıca metro tarafına bir kapı verileceği görülüyor. Gelen ziyaretçiler direk Devlet Mahallesi metrosunda inerek stada giriş yapabilecekler. Kızılay’dan buraya ulaşım metro ile 45 dk Sincan’dan ise 15 dk sürmektedir. Stad Ayaş yoluna 400 metre uzaklıkta bulunmaktadır. Toplu taşıma ve özel araç ile bu noktaya gelmek oldukça kolay geniş bir arazi üzerine kurulan stada büyükçe bir otopark yapılması da bekleniyor.

Eryaman Stadı Son Durumu

Eryaman stadı
Eryaman stadı çatısının çelik direkleri bitirilmiş gözüküyor.

Ankaragücü taraftarı şu koltuk rengi için istekte bulunuyor.

sarı lacivert
Taraftar koltukların sarı lacivert olması için yetkililere sesini duyurmaya çalışıyor.

Bu konuma ulaşım alternatifleri oldukça fazla Göksu parkı önünden İstanbul yoluna bağlantı sağlanabilir. Göksu parkı ile stad arası 5 km mesafedir. Ayrıca yeni yapılmakta olan çakırlar yolu ile direkt olarak Batıkent bağlantısı da olacak. Bu spor kompleksinin etrafındaki tüm yollar ileriye dönük planlama ile geniş yapılmış durumda. Önemli maçlarda meydana gelebilecek trafik yoğunluğunun giderilebileceği bir yapıya ve konuma sahip. Eryaman stadı hangi metro durağında şeklinde sorular alıyoruz. Stad Devlet Mahallesi metrosunda yer alıyor. Merkezi bölgelerden gelenler, Batıkent’ten OSB-Törekent metrosuna aktarma yaptıktan sonra bu durakta inmeniz gerekiyor. Metro durağı ile stad arasındaki mesafe 50 metre bile değil çok yakın. Otobüsle gelmek isteyenler için maç günleri yeni ego hatları tahsis edilir mi bilinmez fakat şuan mevcut ego hatları şu şekilde: 531, 540, 541, 543, 545, 580 otobüslerine binerek Eryaman son durakta bulunan bu noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eryaman 06 Arena olarak tabir edilen stadın inşaatına ait en yeni fotoğraflar şu şekilde:

 Çatı kaplaması
Bu kare yaklaşık 3-4 gün önce çekildi. Çatı kaplamasına geçilmiş gözüküyor.
Eryaman arena
Eryaman arena büyük oranda bitti ancak kullanılabilir hale gelmesi uzmanlara göre 5-6 ay sürecek.

Şehrin diğer tarafına inşa edilecek olan yeni spor kompleksi 19 mayıs stadının yıkılması ile başlayacak. Kapasitesinin 50 bin üzerinde olması bekleniyor. İnşaat sürecinde takımlar maçlarını Eryaman’da oynayacak. Semt sakinleri önümüzdeki sezon için sabırsızlanıyorlar. Bölgenin bir çoğunun kombine biletlere yoğun talep göstereceği tahmin ediliyor. Yeni yapılan bu tesis ile birlikte Ankaragücü takımınında bütün maçlarına ilginin üst düzey olması beklenmekte. Koltuk renkleri konusunda yapılmış bir açıklama şuan için yok. Stadın inşaatının gazetelere göre Haziran sonunda bitmesi bekleniyor. Henüz koltukların monte edilmesi sürecine geçilmedi. İlerleyen zamanda taraftar grubundan talep gelmesi durumunda Gecekondu için bir bölüm açabiliriz. Maçların takibi için haberler ve etkinlikler yayınlarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir