Eryaman Stadı açılış tarihi yaklaştı

Eryaman stadı açılış tarihi hakkında medyada haberler yayınlanıyor. İnşaatı son aşamaları yaklaşırken taraftarları açılış heyecanı sardı. Ajanslara düşen haberlerde stadın 15-20 gün içerisinde açılacağı belirtilmiş. Şuan için stad bünyesinde ufak eksikler kalmış durumda. Çevre düzenlemesi yapılıyor ve dış cephe ile ilgili çalışmalar sürüyor. Koltuk montajında ise küçük bir bölüm eksik kaldı. İnşaatın %98’i bitti diyebiliriz.

Tahminlerimize göre stad 21. Hafta oynanacak Ankaragücü – Kasımpaşa veya 23. Hafta oynanacak Ankaragücü – Erzurumspor maçına yetişecek. Bu da tarih olarak belirtmek gerekirse 10 Şubat veya 24 Şubat gibi bir sürece denk geliyor. 15 gün içinde stadın açılıp maç oynanması biraz hayal gibi ancak ajansların tahmini gerçekleşirse, açılış maçı 19. Hafta oynanacak 28 Ocak tarihli Ankaragücü – Alanyaspor maçına denk gelecek.

Eryaman stad açılışı
Eryaman stad açılış için geri sayım başladı.

Eryaman stadı açılış gününe hazırlanıyor

Stad açıldıktan sonra ulaşım için metro büyük yük çekecek. Bunun için stadın metro tarafına bakan kapısına büyük bir merdiven yapılmış durumda. Otoparklar ön ve arka kısımda geniş bir alana yayılmış. Ayaş yolu bağlantı arteri yeterli gözüküyor. Maç günü kavşak ışıkları kapatılıp trafik daha hızlı hale getirilebilir. Otobüsler alış veriş merkezi karşısındaki son durakta yolcularını indirecek. Seyirciler için bütün detaylar ve planlar yapılmış durumda.

Metro tarafında uzun bir otopark alanı oluşturuldu. Ayrıca alış veriş merkezine ait otopark alanı da kullanılacak. Ayaş yolunu tercih etmeyip, çevreyolu veya İstanbul yolu üzerinden gelen spor severler 1. TBMM caddesi yani Göksu parkı yolunu tercih edecekler. Böylece 2 alternatifli trafiği rahatlatan bir yapı oluşacak. Eryaman içinden stada ulaşmak isteyenler okyanus plaza önünden gelen 2 şerit geliş gidiş şeklindeki yolu kullanacak. İsterlerse stad önüne araçlarını getirmeden metro önüne park edebilecekler.

Stadyum inşaatı tahminlere göre diğer Ankara takımlarına göre daha başarılı konumda olan Ankaragücü maçıyla açılacak. Taraftarlar inşaat işlerini yakından takip edip her gün sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapıyor. Ayrıca Gençlerbirliği stadının da tekrar yapılıyor olması sebebiyle önümüzdeki 2 yıllık süreçte Eryaman stadı bu takımında taraftarlarına hizmet verecek. Ankara takımlarının ve spor severlerin yeni gözdesi önümüzdeki 2 yıl boyunca Eryaman stadı olacak.

Eryaman stadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir